تبلیغات

انتشار جلد هفدهم معرفی نویسندگان شیعه

مدیر پروژه "موسوعه المولفی الامامیه"در گفتگو با خبرگزاری «حوزه» به حجم عظیم آثار نویسندگان شیعه اشاره کرد و اظهار داشت: مجمع الفکر الاسلامیه با اشراف مجمع جهانی تقریب مذاهب و زیر نظر آیت الله محسن اراکی توانسته با تالیف "موسوعه المولفی الامامیه"، تالیفات و ترجمه های دانشمندان شیعه اثنی عشری را به پژوهشگران و عموم مردم معرفی نماید.

 وی افزود: شناسایی و نشان دادن مولفین شیعه و شناساندن آن به سایر مکاتب یکی از مهم ترین اهداف این طرح بزرگ است و این طرح یک کار جامع و کامل جهت شناسایی آثار و زحمات این نویسندگان خواهد بود. مکتب شیعه و دانشمندان آن همواره تالیفات و تحقیقات ارزشمند و قابل ارائه ای داشته اند که باعث افتخار امت اسلامی است و هنوز بسیاری از مردم نویسندگان این کتاب ها را نمی شناسند 

حجت الاسلام والمسلمین علیلو افزود: در این کتاب که تاکنون 17جلد از آن به زیور طبع آراسته شده است و پیش بینی می شود تا حدود 50 جلد تکمیل شود از حرف «الف» تا «یاء»، به معرفی اجمالی مولفان شیعه امامیه که از قرن اول هجری قمری تا سال 1425 هجری می زیسته اند از سراسر جهان پرداخته است و آثار این دانشمندان نیز همراه با مشخصات نشر آن ها بیان گردیده است، این آثار در موضوعات مختلفی مانند فقه،اصول، فلسفه،کلام، تاریخ، حدیث،اخلاق،تربیت،بهداشت،پزشکی،ریاضیات،نجوم و... نگاشته شده است.

مدیر پروژه بزرگ موسوعه المولفی الامامیه با اشاره به نویسندگان این طرح گفت: نویسندگان این پروژه افراد مختلفی هستند و 5 گروه با تخصص های مختلف فعال می باشند.

وی خاطر نشان کرد: این طرح به زبان عربی نگاشته شده است اما به توصیه دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب،آیت الله محسن اراکی سعی شده است که این اثر نفیس به زبان های فارسی و انگلیسی نیز ترجمه شود.

مدیر این پروژه بیان داشت: این موسوعه در نهایت به صورت نرم افزاری با قابلیت های جستجوی قرنی، موضوعی و حتی منطقه ای قابل بهره برداری خواهد بود.

علاقمندان جهت تهیه مجموعه می توانند با مجمع الفکر الاسلام به ص پ قم 3654-37185 مکاتبه و یا با تلفن 37744810-025 تماس بگیرند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات