تبلیغات

آیت الله صافی گلپایگانی: پیام غدیر اعلام نظام جهانی اسلام و بیان استمرار عصر رسالت است

آیت الله صافی گلپایگانی در سلسله نوشته های خود به مناسبت دهه مبارکه ولایت اظهار کرد: مسلمانان راستین و متعهد همواره تابعیت این نظام را که نظام امامت و ولایت است را داشته باشند و در کشورهای بیگانه نیز باید در محدوده تابعیت از نظام امامت عمل کنند.

در این پیام آمده است: روز تاریخی و بزرگ عید سعید غدیر مانند روز عظیم بعثت با اهمیت و بی نظیر است. این دو روز با یکدیگر، پیوند و بستگی کامل دارند. بعثت، اصل، اساس و پایه انقلاب الهی، جهانی و جاودانی اسلام، و روز غدیر مکمّل و تداوم بخش آن است.

در پیام آیت الله صافی گلپایگانی تصریح شده است: غدیر در وجود، فرع بعثت است و روز بعثت در بقا، پیش آهنگ غدیر است. بعثت، سرآغاز ابلاغ وحی و عرضه نظامات فراگیر و همه جانبه اسلام، تا تشکیل حکومت اسلامی و حاکمیت الله به رهبری شخص رسول «اعظم صلّی الله علیه و آله» است، و روز غدیر کامل کننده دین و اعلام استمرار نظام عصر نبوّت به رهبری امیرالمؤمنین و فرزندان آن حضرت، ائمه معصوم علیهم السلام است.

در این پیام عنوان شده است: این دو همایون روز، با یکدیگر هم سویی معنوی و بستگی ناگسستنی دارند. حصار خلل ناپذیر اسلام را که توحید همچون پی بناست، امامت چار دیوار و بعثت سقف است. پس هیچ یک از این دو روز را از دیگری بی نیازی نیست که هر دو خط اسلام را در تأسیس و بقا ترسیم نموده اند، نه اسلام منهای حکومت و نظام غدیر است و نه نظام غدیر، غیر از اسلام است.

در پیام آیت الله صافی گلپایگانی خاطرنشان شده است: نظامی که در غدیر به آن صورت عام و جلوه رسمی به همگان اعلام شد، نظامی است که همواره استمرار داشته و هرگز منقطع نخواهد شد و زمین هیچ گاه از شخصی که صاحب، مدیر و رهبر آن نظام باشد خالی نخواهد ماند. چنان که امیرالمؤمنین علی علیه السّلام در خبری که خاص و عام آن را روایت کرده اند، می فرماید: «اللَّهُمَ‏ بَلَی‏ لَا تَخْلُو الْأَرْضُ مِنْ قَائِمٍ للهِ بِحُجَّةٍ إِمَّا ظَاهِراً مَشْهُوراً وَ إِمَّا خَائِفاً مَغْمُوراً»

در بخش دیگری از این پیام عنوان شده است: مسلمانان راستین و متعهّد همواره تابعیت این نظام را که نظام امامت و ولایت است داشته اند و دارند و اگر به ظاهر تابعیت یکی از نظامات دیگر را داشته باشند و یا در کشورهای بیگانه ناچار از مراعات نظامات آن ها باشند در همان حال و همان جا نیز باید تابع نظام امامت باشند و در حال مراعات از نظام های غیرمسلمان، باید در محدوده تابعیت از نظام امامت عمل نمایند و از آن خارج نشوند.

در ادامه این پیام آمده است: بدیهی است روز ابلاغ و اعلان تشکیل این نظام که در آن واقعیت و هویت حاکمیت الله ظهور می یابد از ایام الله بزرگ است که باید سالروز آن را گرامی داشت و پیام و درسی را که برای همه جهانیان به ویژه مسلمانان دارد همواره بازگو کرد. روزی که دین در آن به کمال رسیده و نعمت خداوند متعال بر این امت تمام یافته است، بسیار با عظمت است.

در این پیام با اشاره به اینکه یاد آن روز که نظام سیاسی دین، اعلام و رهبری فکری، علمی، معنوی، سیاسی و امام، حجة الله، ولی الله و خلیفة الله معرفی شده است، باید همیشه در دل ها زنده بماند و تعهد جامعه به بزرگداشت و پیروی از آن آشکار باشد، خاطرنشان شده است: باید در هر فرصت مناسب و به خصوص در ماه ذی الحجة پیرامون ابعاد این نظام، شرایط و شخصیت رهبران آن و ویژگی های حکومت در اسلام، سخنرانی ها، کنفرانس ها، سمینار ها و تألیف کتاب و تحقیق و بررسی ادامه پیدا کند.

در پیام آیت الله صافی گلپایگانی تصریح شده است: پیام غدیر، پیام ولایت و پیام کمال دین و اعلام نظام جاودانی و جهانی اسلام و بیان بقا و استمرار نظام عصر رسالت است. محتوای این پیام، وجود حکومت جهانی و واحد اسلامی است که بدون انقطاع و کمترین فترت در همه ادوار و اعصار برقرار بوده است و بر هر مسلمانی در هر کجا باشد اگرچه به ظاهر در تابعیت نظام های غیر شرعی محسوب شود واجب است از این نظام امامت تبعیت نماید و خود را ملزم به تابعیت آن بداند.

در بخش پایانی این پیام اظهار شده است: مسلمانان راستین در طول متجاوز از چهارده قرن در عصر امثال سلاطین بنی امیه و بنی عباس و دیگران، تابعیت این نظام را داشته و دارند و اگرچه این تابعیت با قوّه قهریه بر آن ها تحمیل نشده خود به خود به تعهّدی که در برابر این نظام دارند و بیعتی که از امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در هر زمان به گردن دارند وفا دارند و از آن تبعیت می نمایند و در این عصر که شمس آسمان ولایت حضرت بقیة الله ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء در پرده غیبت قرار گرفته است از علمای عامل و فقهای عادل که نوّاب عام آن خلیفه یزدان و رهبر دوران هستند و به ظاهر عهده دار شئون نظام امامت، نگهبان ثغور دین و دفع بدع مبدعان و شبهات ملحدان می باشند پیروی و تبعیت می کنند.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات