تبلیغات

نویسنده ی مسیحی عاشق امام علی (ع) در گذشت

نویسنده ی مسیحی عاشق امام علی (ع) در گذشت

جرج جرداق شاعر، نویسنده، نمایشنامه نویس و اندیشمند مسیحی معاصر که او را "عاشق امام علی (ع)"لقب داده اند، در 83 سالگی درگذشت.

وی 30 جلد کتاب تالیف کرده است که مهمترین اثر وی که به فارسی هم ترجمه شده است؛ "الامام علی صوت العداله الانسانیه" در 5 جلد با عناوین ذیل منتشر شده است:

علی(ع) و حقوق بشر

علی(ع) و انقلاب فرانسه

علی(ع) و سقراط

علی(ع) و عصر او

علی(ع) و قوم عرب

این کتاب اولین بار توسط سید هادی خسروشاهی در سال 1342 منتشر شد.

همچنین وی کتاب "روائع نهج ابلاغه" را نیز پیرامون امام اول شیعیان نوشته است.

جورج سمعان جرداق (به انگلیسی: George Jordac) (زاده ۱۹۲۶ میلادی - درگذشت ۵ نوامبر ۲۰۱۴) نویسنده و شاعر و نمایشنامه نویس مسیحی لبنانی بود که در روز چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳ درگذشت.

وی صاحب کتاب هایی از جمله دایرة المعارف "علی؛ ندای عدالت انسانی"، "علی و حقوق بشر"، "علی و انقلاب فرانسه"، "علی و سقراط"، "علی و ناسیونالیسم عربی" و عناوین دیگری در این زمینه است.

برای نخستین بار جرج جرداق درباره راز عدم نوشتن درباره شخصیت دیگری غیر از علی سخن می گوید و در یکی از گفتگوهایش بیان می کند: "عده ای از مردم کشورهای حوزه خلیج فارس و مصر به من پیشنهاد می کردند که مثلا در مورد خلفا و یا دیگران بنویسم... اما من نپذیرفتم نه به این خاطر که بخواهم بگویم کس دیگری بد است نه اصلا اینطور نبود بلکه من پس از علی علیه اسلام کسی را شایسته نوشتن ندیدم و تصمیم گرفتم که جز در مورد علی (ع) ننویسم....انقلاب علی علیه السلام انقلاب انسانی، اجتماعی، فکری و فرهنگی بود و در آن بین دو جبهه فسق و قتل و قاچاق انسان و برده و مرگ از یک طرف و جبهه دین و رحمت و عدالت و انسانیت و آزادی و حیات فاصله های زیادی بود. موظف شدم که جبهه علی را که خالص ترین جبهه ها است، مورد بررسی و تحلیل قرار دهم. این جبهه راه را برای من روشن کرد و چراغ راهم شد"

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات