تبلیغات

معرفي کتاب/ " نگران نباش" برن&#

  X  

تاریخ خبر : چهارشنبه 1394.08.13 - 12:28

معرفي کتاب/ " نگران نباش" برنده اولين رمان گلشيري

آخرين خبر/ دهمين دوره‌ي جايزه‌ي بنياد گلشيري سوم دي ماه امسال در منزل بهمن فرمان آرا، کارگردان سينما، برگزار شد و رمان نگران نباش مهسا محب‌علي و احتمالاً گم شده‌ام سارا سالار به ترتيب برنده‌ي جوايز بهترين رمان و رمانِ اول ( اولين رمانِ چاپ شده‌ي نويسنده) انتخاب شدند. در اين جشن ابوالحسن نجفي، محمود دولت‌آبادي، سيمين بهبهاني، رضا کيائيان، مهدي يزداني خرم، برگزيدگان مرحله‌ي نخست داوري و برخي از نويسندگان و مترجمان نيز حضور داشتند.
مهسا محب علي متولد 1351و نويسنده و منتقد ادبي است که کارگاه داستان نويسي نيز دارد. او در کارنامه‌ي ادبي خود رمانِ صدا، عاشقيت در پاورقي و نفرين خاکستري را دارد که شش سال وقفه‌ي او در چاپ کتاب‌ جديد، نوشته‌هايش را پخته‌تر کرده و آنها را از حالت ذهني به تجربي مبدل کرده است.
نگران نباش را نشر چشمه زمستان 1387 چاپ کرده است. کتاب طرح جلدي جالب و پرمحتوا دارد که با مضمون داستان کاملاً مطابقت داشته و برنده‌ي بهترين رمان سال 1387جايزه‌ي منتقدان و نويسندگان مطبوعات نيز شده است. نگران نباش رماني اجتماعي و امروزي و جوان‌پسند است که به مشکلات عده‌اي از جوان‌هاي درگير اختلافات خانوادگي ‌و جَوِ پر تنشي که در آن خانواده‌ها حاکم است مي‌پردازد. خانواده‌هاي از هم گسيخته و مرفه‌اي که در حالتِ گذاري بين مدرنيسم و پسا مدرنيسم معلق مانده‌اند و مَفر و گريزي براي رهايي از اين خلأ برايشان نيست. خود نويسنده ايده‌ي نوشتن رمان را از روزهاي پاياني سال که براي خريد به تجريش رفته بوده گرفته و در آنجا هرج و مرج جمعيتي را که شتابان خريد مي‌کرده‌اند ديده و با اين فکر که اگر زلزله‌اي در تهران رخ دهد چه خواهد شد داستان را ساخته و پرداخته است.

نظر شما

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات