تبلیغات

معرفي کتاب/ «تهران در بعد از ظهر»

  X  

تاریخ خبر : چهارشنبه 1394.08.13 - 13:09

معرفي کتاب/ «تهران در بعد از ظهر»

آخرين خبر/ مجموعه داستان «تهران در بعدازظهر» را مي‌توان به نوعي وابسته به داستان‌هاي قبلي مستور دانست چراکه نه تنها در نگاه اول بلکه در داخل متن داستان‌ها نيز اين وابستگي معنايي و موضوعي را شاهد هستيم. نوعي ارتباط و انسجام کلمات و شخصيت‌هاي آن در داستان‌هاي قبلي نيز به چشم مي‌خورد، طوري که شخصيت‌هاي داستان‌هاي مستور گويي در يک واقعه‌ي مشترک و با حس و حالي مشترک با هم مي زيند و با هم و در هم تنيده‌اند.
شخصيت‌هاي داستان‌هاي مستور در اين دنياي مدرن و واقعي در پس سنت نهفته‌اند و گم شده در دنياي بيروني‌شان و عجين شده با دنياي مدرني که نمي‌فهمند کي و از کجا در درونشان رخنه کرده و ناخود‌آگاه آن‌ها را به سمت و سوي جنايت، افسردگي و ديوانگي کشانده است، سرگردان اند.شخصيت‌هايي که تک به تک يا در خود ما نهفته‌اند يا در دنياي پيرامون ما و در نزديک‌ترين مکان به ما( مثلا همسايه‌هامان شايد). همسايگاني که در کنار ما و در فاصله‌ي يک قدمي‌ ما زندگي مي‌کنند و ما هر چند به ظاهر آن‌ها را مي‌بينيم و هر روز شايد با آن‌ها روبرو مي‌شويم اما در آن‌ها و در روح و عواطف آن‌ها نمي‌زي‌ايم و پس به جِد نمي‌بينيم‌شان.
مردماني که در پياده‌رو ها از روبروي ما مي‌آيند و گاه از کنارمان مي‌گذرند و گاه غرق در عوالم خويش تنه‌اي هم به ما مي‌زنند و مي‌گذرند و اين، گواه چيزي نيست جز تلخي زندگي امروزه‌ي ما انسان‌ها که از آن ،گاه به شعف، به مدرنيسم ياد مي‌کنيم، بي هيچ احساسي نسبت به هم‌نوع.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات