تبلیغات

«دختر شينا» همچنان مي‌فروشد؛ توزيع 135 هزار نسخه تاکنون

تسنيم/ تاکنون 135هزار نسخه از کتاب «دختر شينا» منتشر و توزيع شده است. کتاب‌خوانان استان‌هاي خراسان رضوي و زنجان بيشترين استقبال‌کنندگان از اين کتاب بوده‌اند.از آغاز دور سوم مسابقه «کتاب و زندگي» تاکنون، 100هزار نسخه از کتاب «دختر شينا» توسط شرکت‌هاي پخش ترنج و کتابستان خريداري و در کتاب‌فروشي‌ها و مراکز فروش سراسر کشور توزيع شده است.

پيش از آغاز مسابقه نيز 35هزار نسخه از کتاب منتشر شده بود که در مجموع رقم شمارگان اين کتاب به 135هزار نسخه مي‌رسد. تاکنون مردم استان‌هاي خراسان رضوي و زنجان بيشترين استقبال را از اين کتاب داشته‌اند.

«دختر شينا» خاطرات قدم‌خير محمدي، همسر سردار شهيد حاج‌ ستار ابراهيمي است که توسط بهناز ضرابي‌زاده نگارش شده و به‌همت انتشارات سوره مهر به چاپ رسيده است. اين کتاب روايت زندگي يک همسر شهيد و مشکلاتي‌ست که او در مواجهه با جنگ با آن روبه‌رو بوده است. اين کتاب يکي از هزاران ناگفته‌هاي همسران شهدا از روزهاي انقلاب و جنگ تحميلي در شهرستان‌هاست.

نقطه ثقل و محوري کتاب همانند بسياري ديگر از خاطرات دفاع مقدس، جنگ و وقايع رخ‌داده از آن است، اما با وجود اين، هر لحظه از لحظات و ايام دختر شينا آن‌قدر جذاب و خواندني است که نمي‌توان از آنها گذشت. نويسنده توانسته با استفاده از خاطرات قدم‌خير، فضاسازي و شخصيت‌پردازي کند؛ به‌طوري که مخاطب با خواندن اثر با شخصيت‌ها همراه مي‌شود، با شادي‌هاي آنها شاد و با اندوه آنها غمگين مي‌شود. کتاب به‌خلاف تصور اوليه که شايد از حجم اثر برداشت خواهد شد، دور تندي ندارد و خاطرات به‌جا انتخاب و ذکر شده است. از اين جهت مخاطب وقتي کتاب را به دست مي‌گيرد، به نويسنده اطمينان مي‌کند که تمام آنچه را بايد سر حوصله ياد مي‌کند.

در آذر ماه 1392، رهبر معظم انقلاب اسلامي اين کتاب را با دقت خوانده و در ديداري با نويسنده فرمودند که کتاب خوبي است و نويسنده به جزييات توجه بسياري کرده و داستان زيبايي دارد. ضرابي‌زاده همچنين در گفت‌وگو با تسنيم از شنيدن خبر مسرت‌بخش تقريظ مقام معظم رهبري بر اين کتاب در روز تولدش همزمان خبر داده بود.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات