تبلیغات

پيشخوان/ ترجمه انگليسي «گردان نهم» منتشر شد

  X  

تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1394.08.14 - 11:15

پيشخوان/ ترجمه انگليسي «گردان نهم» منتشر شد

پيشخوان/ کتاب گردان نهمموسسه فرهنگي و هنري روايت ترجمه انگليسي کتاب «گردان نهم»‌ نوشته گلعلي بابايي را منتشر کرد.
روايت (لشکر ۲۷ بعثت) ترجمه انگليسي «گردان نهم» ‌ نوشته گلعلي بابايي را با ترجمه مسعود رحمان‌پور منتشر کرد. پيش از اين ترجمه عربي اين کتاب نيز توسط اين موسسه منتشر شده بود.
«گردان نهم»؛ گزارش عملکرد و کارنامه کاري گردان حبيب ابن مظاهر شامل ۱۲ فصل است، نويسنده در اين فصول به چگونگي شکل‌گيري گردان حبيب‌بن مظاهر پرداخته است. سخنان شهيد همت از فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله آغازگر کتاب است، در اين سخنان مي‌خوانيم: امروز شما با کوله‌باري از خاطرات و درس‌هاي عبرت به شهرها و خانه‌هايتان بازمي‌گرديد. اين مسئوليت بزرگ بر دوش شماست تا آنچه را که شاهد بوديد، براي مردمي که در پشت جبهه تشنه دانستن اين حقايق هستند، بازگو کنيد. براي نسل‌هاي آينده به يادگار بگذاريد.
«جنگ تحميلي تاوان انقلاب» نخستين فصل کتاب است، ‌ پس از آن ماجراي شکل‌گيري گردان حبيب در فصل‌هايي با عناوين «توقف دشمن»، «گردان نهم»، «گمشده در عمليات»، «به فرماندهي حاج علي»، «از گرمدشت تا کوت‌سوار» و «دوئل در خين» ادامه مي‌يابد.
بابايي پيش از اين در گفت‌وگو با تسنيم، با اشاره به محتواي کتاب گفته بود: نوع شکل‌گيري گردان «حبيب‌بن مظاهر»، مسئولان آن در مقاطع مختلف، عمليات‌ها، محورهاي عملياتي و... نيز از ديگر موضوعاتي است که در اين کتاب به آن‌ها اشاره شده است. در واقع اين اثر مستندي پژوهشي است که در قالب داستان بازگو شده است. هم‌چنين در اين کتاب به شخصيت شهيد مهدي وزوايي که مؤسس گردان نهم لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) است، نيز اشاره شده است، ‌ شهيد وزوايي از دانشجويان مسلمان پيرو خط امام بوده که در اسفند سال ۶۰ به پادگان دوکوهه مي‌رود و اين گردان را تشکيل مي‌دهد، نفرات اوليه آن از سپاه بودند و در مجموع ۶۰۰ نفر از نيروهاي سپاه عضو اين لشکر شدند.
وي هم‌چنين از انتشار جلد دوم اين کتاب تا پايان سال خبر داده و گفته بود:‌ در جلد دوم اين کتاب، ‌ عمليات‌هاي گردان حبيب از تابستان سال ۶۲ تا بهار سال ۶۵ که عمليات والفجر به اتمام مي‌رسد، ‌ بررسي مي‌شود.
موسسه فرهنگي و هنري روايت هم‌چنين انتشار کتاب‌هايي چون «سوت آخر» زندگي نامه سردار شهيد محمد حجازي، زندگي‌نامه سردار شهيد مجيد زادبود، زندگي‌نامه شهيد اصغر انصاري، زندگي نامه شهيد احمد دين‌دار را نيز در دست انجام دارد.

نظر شما

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات