تبلیغات

ايجاد کتابخانه در روستاهاي بالاي 1500 نفر جمعيت

  X  

تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1394.08.14 - 11:52

ايجاد کتابخانه در روستاهاي بالاي 1500 نفر جمعيت

فارس/ مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي خراسان جنوبي از ايجاد کتابخانه براي روستاهاي بالاي يک‌هزار و 500 نفر جمعيت خبر داد.
محمدرضا رضايي صبح امروز در ديدار با فرماندار نهبندان اظهار داشت: فرهنگ کتاب و مطالعه يکي از فرهنگ‌هايي است که جامعه امروز ما نيازمند ترويج و نهادينه شدن آن است.
وي با بيان اينکه ما در بحث کتاب و کتابخواني دچار غفلت شده‌ايم و کمتر در راستاي اشاعه آن تلاش کرده‌ايم، تصريح کرد: اما بعد از پيروزي انقلاب و تاکنون اقدامات و گام‌هاي خوبي در اين زمينه برداشته شده است.
مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي خراسان جنوبي افزود: از ديرباز عدم آموزش صحيح کتاب و کتابخواني و عدم آشنايي و آگاه ساختن صحيح و موثر نوجوانان و جوانان به بحث کتاب و کتابخواني سبب شده تا امروزه اين فرهنگ ارزشمند کمتر مورد توجه قرار گيرد.
رضايي ادامه داد: نهادينه شدن فرهنگ کتاب و مطالعه در جامعه به ويژه در بين نسل جوان سبب مي‌شود تا آنان بيشتر وقت فراغت خود را در محيط فرهنگي کتابخانه و کتابخواني و مطالعه بگذرانند.
وي از ايجاد کتابخانه براي روستاهاي بالاي يک‌هزار و 500 نفر جمعيت خبر داد و گفت: اين مهم منوط به در اختيار قرار دادن فضايي مناسب به عنوان کتابخانه به اين نهاد است.
مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي خراسان جنوبي يادآور شد: از فرماندار اين شهرستان مي‌خواهيم تا اعتباراتي را در زمينه گسترش و بهبود فضاي کتابخانه مهتاج نهي نهبندان به اين اداره اختصاص دهند.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات