تبلیغات

توضيحات آستان مقدس امامزاده صالح (ع) درباره خبر نبش قبر طاهره صفارزاده شاعر مرحومه

توضيحات آستان مقدس امامزاده صالح (ع) درباره خبر نبش قبر طاهره صفارزاده شاعر مرحومه

باشگاه خبرنگاران/ در مورخه 1387/8/4 مرحومه طاهره صفارزاده، طبق دستور حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين حاج آقاي مصلحي سرپرست وقت سازمان اوقاف و امور خيريه که با سفارش و واسطه آقاي کيوان رهگذر (سرشار) رئيس انجمن نويسندگان مسلمان، بدون دريافت وجه و به صورت اهدايي در يک طبقه از سه طبقه قبر دفن گرديد.

ابتدا که صحبت دفن ايشان در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) مطرح شد، مطابق آئين‌نامه سازمان اوقاف به برادر ايشان اعلام گرديد که در قبال اخذ وجه تدفين انجام مي‌شود که بعداً طبق دستور سرپرست وقت سازمان اوقاف و امور خيريه يک محل دفن به ايشان عليرغم مخالفت اوليه آستان مقدس اهدا گرديد.

همان زمان به برادر ايشان يادآوري گرديد که دستور اهدايي فقط در خصوص مرحومه طاهره صفار‌زاده مي‌باشد نه شخص ديگري.

در سال 1393 حجت‌الاسلام و المسلمين شير‌مردي که در زمان دفن آن مرحومه مدير کل وقت اداره کل اوقاف استان تهران بودند، با يادآوري جريان دفن ايشان گفتند: قرار بود مبلغي به آستان از طرف وارث ايشان پرداخت شود که موضوع توسط مسئولين آستان با برادر نامبرده مطرح شد که اعلام نمودند، نمي‌خواستيم ايشان در امامزاده صالح (ع) دفن شوند که در همان جلسه موضوع واگذاري طبقات ديگر توسط آستان مقدس به ايشان ابلاغ شد و اعلام گرديد در صورت تمايل نسبت به خريداري طبقات ديگر درخواست داده شود. در غير اين صورت ساير طبقات توسط آستان واگذار خواهد گرديد.

بنابراين ادعاي برادر ايشان در خصوص دستور دفتر مقام معظم رهبري (مدظله العالي) دال بر دفن ايشان در امامزاده صالح (ع) عاري از حقيقت بوده و تکذيب مي‌گردد.

ضمناً ايشان در تنها رواق موجود جهت دفن، تدفين شده‌اند و در طول ايام هفته خانواده و مراجعين محترم مي‌توانند جهت قرائت فاتحه حضور به هم رسانند، همچنين حدود دو ماه قبل مرحومه‌اي در طبقه دوم مقبره فوق با رعايت قوانين و مقررات شرعي همانند ساير گورستان‌هاي کشور دفن گرديد. لذا ادعاي عجيب آقاي صفار‌زاده دال بر نبش قبر آن مرحومه اتهامي سنگين مي‌باشد، که تکذيب مي‌گردد.

همچنين برگ‌هاي مربوط به دفن در آستان مقدس و تعهدنامه‌ها به عنوان نمونه جهت استحضار به پيوست تقديم مي‌گردد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات