تبلیغات

«آريو» در آستانه ورود به ناوگان تاکسيراني است

سايپا نيوز/ مدير بازاريابي و پيشبرد فروش محصولات گروه خودروسازي سايپا از سپري شدن مراحل نهايي ورود خودرو آريو به ناوگان تاکسيراني کشور و جايگزيني آن با تاکسي هاي فرسوده موجود خبر داد و گفت: مراحل اداري اخذ مجوز نهايي ورود آريو در حال اجرا است و بزودي اين خودرو به سبد عرضه سايپا در حوزه جايگزيني ناوگان حمل و نقل فرسوده خواهد پيوست.
رضا تقوي با اشاره به اقدامات گروه خودروسازي سايپا در زمينه نوسازي ناوگان حمل و نقل فرسوده کشور اظهار کرد: سايپا از سال 84 مبتکر اين طرح بوده و از ابتداي اين سال تا پايان سال 89 حدود 60 هزار دستگاه تاکسي فرسوده با محصولات سايپا جايگزين شده است.

وي در خصوص پيوستن خودرو تيبا به سبد جايگزيني تاکسي هاي فرسوده افزود: عليرغم برخورداري خودرو تيبا از استانداردهاي 55 گانه و قابليت هايي نظير خدمات پس از فروش بسيار گسترده در سراسر کشور و شبکه توزيع قطعات سراسري در کنار استهلاک پايين و برخورداري از قيمت اقتصادي، اين خودرو به دلايل نامشخص تاکنون مورد پذيرش مراجع ذيربط قرار نگرفته، اين در حالي است که در ميان مالکين تاکسي هاي فرسوده تمايل زيادي براي جايگزيني با خودرو تيبا وجود دارد.
مدير بازاريابي و پيشبرد فروش در ادامه تصريح کرد: سايپا برنامه وسيعي براي تجهيز و نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي کشور دارد و جلوگيري از آلودگي محيط زيست و کاهش مصرف بي رويه سوخت را به عنوان يک مسئوليت اجتماعي سازماني در دستور کار خود قرار داده است.

تقوي در بخش ديگري از اظهارات خود از جايگزيني حدود 400 هزار دستگاه خودرو فرسوده توسط گروه خودروسازي سايپا خبر داد و تاکيد کرد: به عنوان آخرين اقدام در اين خصوص، در انتهاي سال 93 با استفاده از منابع داخلي سايپا حدود 25 هزار خودرو فرسوده را جايگزين کرديم که با اقبال بسيار خوبي نيز مواجه شد.
وي خاطرنشان کرد: سايپا در اين طرح مبلغي حداکثر 140 ميليون ريال را به صورت وام با نرخ سود 19 درصدي و شرايط بازپرداخت سه ساله در اختيار متقاضيان قرار مي داد که اين طرح نيز در حال حاضر به دليل وجود رکود اقتصادي کشور و شرايط خاص صنعت خودروسازي متوقف شده است.

وي همچنين توجه به خدمات پس از فروش را يکي از اولويت هاي گروه خودروسازي سايپا در زمينه جايگزيني خودروهاي فرسوده عنوان کرد و گفت: در زمان اجراي طرح جايگزيني تاکسي هاي فرسوده، خدماتي نظير بسته رايگان خدمات تعويض قطعات يدکي، کارت نارجي و.... در اختيار مشتريان قرار مي گرفت.
مدير بازاريابي و پيشبرد فروش محصولات گروه خاطرنشان کرد: سايپا همواره خدمت رساني را ملاک عمل قرار داده و به صورت مسئولانه در زمينه خدمات پس از فروش فعاليت کرده است.

تقوي اظهار کرد: در حال حاضر بيش از 85 هزار دستگاه تاکسي فرسوده در ناوگان تاکسيراني کشور تردد مي کنند که 35 درصد تعداد تاکسي هاي موجود را در کشور شامل شده و بازار بسيار خوبي براي محصولات گروه خودروسازي سايپا محسوب مي شود.
وي در خاتمه گفت: در مجموعه برنامه گسترده اي براي جايگزيني حدود يک ميليون و 700 هزار دستگاه خودرو فرسوده در حال تردد در کشور داريم و در صورت اجرايي شدن سياست ها و پيوستن خودروهاي جديد به سبد عرضه، مي توانيم در اين خصوص گام هاي جدي برداريم.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات