تبلیغات

پرونده خودرو/ موفقيت غافلگيرکننده «لکسوس NX» در بازارهاي جهاني

عصر خودرو/ موفقيت لکسوسNX اين برند را غافلگير کرده است و اکنون مي‌توان در انتظار يک شاسي‌بلند لوکس کوچک‌تر از اين خودروساز بود.
لکسوس NXپس از عرضه در سراسر دنيا مورد استقبال قرار گرفته است و اين موضوع گمانه‌زني‌ها در زمينه عرضه يک شاسي‌بلند کوچک‌تر از NX در طيف محصولات لکسوس را تقويت کرده است. لکسوس NX ژاپني موفق شد با مدل‌هايي همچون آئودي Q3 و مرسدس بنز GLA محبوب رقابت کند.

معاون اجرايي لکسوس، Mark Templin در نمايشگاه خودروي توکيو 2015 اظهار داشت:" مدل NX موفقيتي بزرگ براي ما بود و ما قادر به پاسخ‌گويي تقاضا براي آن نبوديم. ما سه بار ظرفيت توليد اين خودرو را افزايش داديم. اين‌ يک موفقيت قابل توجه است و بسيار از اين موضوع خوشحال هستيم."
وي افزود:" RX جديد نيز از همين رويه پيروي خواهد کرد درحالي‌که ديگر مدل‌هاي شاسي‌بلند لکسوس از جمله LX پرچم‌دار و GX نيز با توجه به افزايش تمايل به شاسي بلندها، مي‌توانند به موفقيت برسند."

Templin افزود: "خبر خوش اين است که شهرت خوبي در زمينه شاسي بلندها داريم."
NX به‌خوبي در کلاس سايزي GLA و Q3 قرار نمي‌گيرد. درواقع اين خودرو داراي طول 4630 ميلي‌متر است درحالي‌که طول مدل‌هاي GLA و Q3 به ترتيب 4417 و 4388 ميلي‌متر هستند و به‌اين‌ترتيب NX بزرگ‌تر از رقبايش است. بنابراين مي‌توان گفت پايين‌تر از NX جايي براي يک مدل کامپکت وجود دارد و Templin نيز احتمال ساخت چنين مدلي را رد نکرده است.

به گفته Templin، موقعيت اين خودروساز در بازار شاسي بلندها بسيار خوب است و هميشه پتانسيل مدل‌هايي ديگر در آينده وجود دارد اما اکنون اين امر اولويت لکسوس نيست.
لکسس NX هم‌اکنون از سوي ايرتويا در بازار کشورمان نيز عرضه شده است. براي مشاهده قيمت و شرايط فروش لکسوس NX اينجا را کليک کنيد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات