تبلیغات

ماشين شناس/ پيکاپ شهري «گورکا» معرفي شد

پرشين خودرو/ همانند نسخه نظامي، نسخه شهري گورکا براي مقاومت در برابر آثار ناشي از گلوله هاي ضد زره 7.62 ميليمتري توسعه داده شده است. اين در شرايطي است که خريداران مي توانند زره هاي قوي‌تر را نيز سفارش دهند که تورهاي محافظ روي پنجره ها، صندلي هاي کاهنده اثر انفجار و کف ضد انفجار ارتقا يافته را شامل مي شود.
شرکت کانادايي تراداين به تازگي محصول جديد خود با طراحي ظاهري خشن و توانمند به نام گورکا سيويلين اديشن را معرفي کرده است. همان گونه که نام اين خودرو نشان مي دهد نسخه شهري گورکا مدل غير نظامي از خودرو زرهي گورکا آرپي‌وي است که براي استفاده نيروي هاي نظامي در سراسر جهان توليد شده است.

از نظر طراحي، به نظر مي رسد گورکا به عنوان ستاره يک فيلم آخر الزماني شکل گرفته است. از ويژگي هاي ظاهري اين خودرو مي توان به ارتفاع بلند، سپر ساخته شده از فلز سخت، پنجره هاي کناري کوچک که براي حفاظت از سرنشينان طراحي شده اند، چرخ هاي سياه رنگ که زير گلگيرهايي برآمده و پهن قرار گرفته اند و در کل طراحي که مي توان آن را با واژه اي "جعبه اي" تعريف کرد، اشاره داشت. نسخه شهري گورکا بر اساس فورد اف-550 سوپر دوتي شکل گرفته و افراد ريزبين حتي متوجه شماره قطعه فورد روي آينه هاي جانبي اين خودرو مي شوند.

همانند نسخه نظامي، نسخه شهري گورکا براي مقاومت در برابر آثار ناشي از گلوله هاي ضد زره 7.62 ميليمتري توسعه داده شده است. اين در شرايطي است که خريداران مي توانند زره هاي قوي‌تر را نيز سفارش دهند که تورهاي محافظ روي پنجره ها، صندلي هاي کاهنده اثر انفجار و کف ضد انفجار ارتقا يافته را شامل مي شود. محل نگهداري سلاح نيز در دسترس است تا سرنشينان توانايي پاسخ آتش متقابل داشته باشند.

نسخه شهري گورکا به پيشرانه 6.7 ليتري توربوديزل هشت سيلندر خورجيني فورد مجهز است که توانايي توليد 300 اسب بخار نيرو در دور موتور 2,800 و 660 پوندفوت گشتاور در دور موتور 1,600 را دارد. يک جعبه دنده شش سرعته اتوماتيک وظيفه انتقال نيرو به هر چهار چرخ خودرو را بر عهده دارد. نسخه شهري گورکا توانايي عبور از آبي با عمق بيش از 30 اينچ (76 سانتيمتر) را دارد اما تايرهاي خارج جاده اي کانتيننتال سرعت آن را به 70 مايل در ساعت (112 کيلومتر در ساعت) محدود مي کنند.
نسخه شهري گورکا در شهر اونتاريو، کانادا ساخته مي شود و حتي وارانتي پيشرانه اف-550 را حفظ کرده است زيرا تغييرات صورت گرفته مورد تاييد فورد بوده است. براي خريد اين کرگدن شهري بايد برچسب قيمت 278 هزار دلاري را پرداخت کنيد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات