تبلیغات

رونمايي «مرسدس GLS»، اس کلاسِ شاسي‌بلندها

  X  
  

تاریخ خبر : چهارشنبه 1394.08.13 - 23:11

رونمايي «مرسدس GLS»، اس کلاسِ شاسي‌بلندها

پدال/ مرسدس جي‌ال به جي‌ال‌اس تغيير نام داده است و اين موضوع همراه با فيس‌ليفت و تغييراتي در اين خودرو نيز بوده تا مدل جديد را بتوان کاملاً تمايز داد. همان‌گونه که سيستم نام‌گذاري جديد مرسدس براي شاسي بلندها از دو حرف GL در ابتدا و حرف سوم مطابق با کلاس خودرو تشکيل شده، مشابه وابستگي GLA به کلاس A و GLE به کلاس E، در اينجا نيز بايد وابستگي GLS به کلاس S را انتظار داشته باشيم. اين همان موردي است که مرسدس نيز بدان اشاره کرده و اين خودرو را S کلاسي در بين SUV-ها مي‌نامد. با اين وجود در واقعيت ممکن است اين خودرو را به واگن E کلاس بيشتر نزديک ببينيد.
تغييرات در GLS نسبت به GL در سطح متوسطي قرار دارند. تغييرات ظاهري شامل سپر و جلوپنجره جديد با نشان ستاره بزرگ‌تر و طراحي مجدد چراغ‌هاي LED در جلو و گرافيک چراغ‌هاي عقب و سپر بازطراحي شده عقب مي‌شوند. براي تکميل طراحي از چرخ‌هاي آلياژي با طراحي متفاوتي نيز بهره گرفته شده است.
در داخل کابين اين SIV هفت نفره، قابل‌توجه‌ترين تغيير را بايد در کنسول مياني جديد همراه با نمايشگر سيستم سرگرمي دانست. اين نمايشگر تبلت مانند از طريق يک صفحه لمسي در بين صندلي‌ها نيز کنترل مي‌شود. فرمان سه پره نيز به‌روز شده و داراي کليدهاي کنترلي چندمنظوره بر روي خود است. هرچند اين فرمان ظريف بيشتر براي يک خودروي اسپرت کلاس A مناسب است تا يک کرگدن 5 متر و 13 سانتي. طراحي داخلي و روکش چرم و ناپا مخصوصاً درتريم Designo نيز با کيفت بالا، جلب توجه مي‌کنند.
شاسي کشيده شده معماري M-class در اين خودرو ارتقا يافته و براي سال 2017 بهينه‌تر از هر زمان ديگري است. اين شاسي قابل تنظيم، همانند گذشته حالت‌هاي قابل انتخابي نظير اسپرت يا راحت براي رانندگي دارد و تنظيمات خاص قراردادي آن نيز براي مسيرهاي لغزنده يا خروج از جاده و فتح مسيرهاي ناهموار کمک مي‌کنند.
ارتقا در زير کاپوت بيشتر از حد انتظار است. نسخه پايه GLS450 از يک پيشرانه شش سيلندر 3.0 ليتري توربو سود مي‌برد که 362 اسب بخار قدرت و 500 نيوتن متر گشتاور توليد مي‌کند. مدل ديزلي GLS350d 4MATIC نيز با 255 اسب بخار قدرت (15 اسب بخار بيش از سلف خود) و 617 نيوتن متر گشتاور، در واقع ضعيف‌ترين عضو اين کلاس است.
مدل GLS550 4MATIC که در اروپا با نام GLS500 عرضه مي‌شود از يک موتور V8 با توربوي دوقلو بيش از 20 اسب بخار نيروي بيشتري کسب مي‌کند. قدرت و گشتاور اين موتور به 449 اسب بخار و 700 نيوتن متر رسيده است.
در يک رده بالاتر مي‌توان محصول باشکوه Mercedes-AMG GLS63 را با موتور قدرتمندتري که 27 اسب بخار ارتقا يافته مشاهده کرد. اين پيشرانه 577 اسب بخار نيرو دارد. تازه يک مدل S نيز از اين موتور با قدرت بالاتر مي تواند گزينه بعدي باشد.
به استثناي مدل GLS 63 که از يک گيربکس تجديدنظر شده 7 سرعته اسپيد شيفت پلاس 7G-TRONIC استفاده مي‌کند، ساير مدل‌ها با گيربکس 9 سرعته اتوماتيک 9G-TRONIC همراه با قفل ديفرانسيل مرکزي ارائه مي‌شوند.
مرسدس بنز GLS مدل 2017 در همين ماه در نمايشگاه لس‌آنجلس رونمايي خواهد شد و دريافت سفارش آن نيز از همين تاريخ آغاز مي‌گردد. با اين وجود هنوز اطلاعاتي از قيمت آن اعلام نشده است. مدل مايباخ GLS نيز نسخه‌اي محتمل است که مي‌تواند اين خودرو را به‌عنوان يکي از لوکس‌ترين شاسي بلندهاي بازار مطرح نمايد.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات