تبلیغات

دو محصول متفاوت از «تويوتا» در نمايشگاه «سِما»

پدال/ تويوتا در نمايشگاه تيونينگ سما که يکي از مشهورترين اتفاقات حوزه تيونينگ و ارتقا خودرو است با دو محصول سيه‌نا آر-تيون و تاندراساين شرکت نموده است.
تويوتا که در اين نمايشگاه در گستره‌اي وسيع محصولات جالبي عرضه نموده، دو مدل جالب توجه دارد. نخست يک ون اسپرت با عنوان سيه‌نا آر-تيون است که از روي ون محبوب و پرفروش سيه‌نا ساخته شده و ديگري غولي مهيب و 7 متر و 92 سانتي با عنوان تاندراساين است که از روي تراک پرفروش تويوتا تاندرا ساخته شده است.
تاندراساين که از روي يک وانت فول‌سايز تويوتا تاندرا ساخته شده، وانتي عظيم‌الجثه و طويل و 8 متري است که با کشيده‌شدن شاسي و بازطراحي آن در داخل به ليموزين‌هاي افسانه‌اي کارتون‌هاي مشهور شباهت يافته است. وانتي با کد 1794 و بر اساس نسخه CrewMax که شش متر طول بين دو محور جلو و عقب آن است و از موتوري 5.7 ليتري، V شکل و هشت سيلندر بهره برده و با استفاده از رنگ سياه متاليک در بدنه از فضاي دروني بسيار لوکسي سود مي‌برد.
کابين اين وانت عجيب که هشت درب دارد با روکش چرم قهوه‌اي پوشانده شده که در داخل جت‌هاي شخصي استفاده مي‌شود. مدير بازاريابي تويوتا استيو اپلبام درباره اين وانت‌بار گفته: “مردم تاکنون تعداد زيادي خودرو سواري بزرگ و ليموزين ديده‌اند، اما هرگز چيزي مانند تاندراساين نديده‌اند.”
ديگر محصول پرجاذبه شرکت تويوتا در نمايشگاه سما ون ارتقايافته سيه‌نا R-Tuned است. اين واگن بزرگ و اسپرت که کار تيم طراحي تويوتا و بخش سفارش‌هاي ويژه DG است در نقاط مختلف بدنه و فني از چرخ‌ها و ترمزها تا صندلي‌ها ارتقا يافته است. اين ون که به‌صورت پايه از موتوري 3.5 ليتري و شش سيلندر استفاده مي‌کند در بخش پيشرانه با ارتقايي جالب روبرو شده به طوري که از يک خودروي سنگين و خسته‌کننده به وني بسيار سريع تبديل شده است و در يک دور پيست Willow Springs از شورولت کامارو SS که خود را به يک موتور 6.2 ليتري جنرال موتورز مجهز نموده و 427 اسب بخار قدرت دارد سريع‌تر است.
اندرو لوند مدير بخش مهندسي خودروي سيه‌نا درباره مدل آر-تيون مي‌گويد:”با اين ارتقا سيه‌نا از يک خودروي کسل‌کننده به محصولي تبديل شد که در عين حمل مسافران زياد مي‌تواند سريع حرکت کند. وني سريع با ترمزهاي قدرتمند و هندلينگ بهتر”.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد

https://telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات