تبلیغات

«جنسيس» برند لوکس "هيونداي&quo

ايسنا/ خودروساز کره‌اي هيونداي موتور که با رقابت شديد از سوي خودروهاي ارزان چيني و ورود برندهاي لوکس اروپايي به بازار انبوه روبروست، به منظور دست يافتن به حاشيه سود بالاتر قصد دارد برند خودروي لوکس مستقلي به نام جنسيس را ايجاد کند.
هيونداي از سال 2008 يک سدان لوکس متوسط را تحت نام جنسيس به بازار عرضه کرده اما اکنون تصميم گرفته است همه خودروهاي لوکس گران قيمت را تحت يک برند جهاني مستقل قرار دهد و جا پاي رقيبان ژاپني اش تويوتا موتور و نيسان موتور بگذارد که برندهاي لوکس مستقل لکسوس و اينفينيتي را دارند.

اين خودروساز کره‌اي که براي عرضه مدل‌هاي قابل اطيمنان و قيمت مناسب به شهرت رسيده است، اعلام کرد: مدل‌هاي برند جنسيس امسال با دو سدان آغاز خواهد شد و تا سال 2020 به شش مدل افزايش خواهد يافت. همه اين مدل‌ها مجهز به نيرو محرکه دوستدار محيط زيست و عملکرد عالي خواهند بود.
چهار مدل جديد تحت طراحي يک سدان لوکس، يک کوپه اسپورت و دو خودرو شاسي بلند هستند.

عرضه اين مدل‌ها در شرايطي انجام مي‌گيرد که هيونداي در تلاش براي مهار کردن روند کاهش سود خود است. هيونداي به همراه شرکت تابعش کيا موتورز پنجمين خودروساز بزرگ جهان به شمار مي‌رود.
خودروهاي جنسيس علاوه بر افزايش حاشيه سود، اين خودروساز را به بازار خودروهاي لوکس گران قيمت که يکي از بلند پروازي‌هاي طولاني مدت چونگ‌ مونگ کو، رييس هيات مديره اين شرکت بوده است، وارد خواهند کرد. با اينهمه موفقيت برند جديد جنسيس نامعلوم است زيرا رشد و سودآوري بالاي بازار خودروهاي گران قيمت به معناي رقابت شديد از سوي خودروسازان جهاني در بازارهاي بزرگي مانند آمريکا و چين است.

بر اساس گزارش رويترز، در راستاي ورود هيونداي به دنياي لوکس، لوک دونکروولکه - مدير طراحي سابق برند بنتلي در نيمه اول سال 2016 به عنوان نايب رييس ارشد به اين شرکت خواهد پيوست تا روي مدل‌هاي جنسيس و همين طور خودروهاي هيونداي کار کند.
دونکروولکه به مدت بيش از 20 سال به عنوان طراح براي آئودي و بنتلي کار کرده و همچنين مدير طراحي در برندهاي لامبورگيني و سيت بوده است. انتظار مي‌رود وي به عنوان مدير طراحي در برندهاي هيونداي، کيا و جنسيس جانشين پيتر شرير شود.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات