تبلیغات

مردم به دنبال گشايش اقتصادي خودرو نمي‌خرند

باشگاه خبرنگاران/ مردم به واسطه لغو تحريم‌ها در آينده و رونق اقتصادي خريد‌هاي سنگيني همچون خودرو را به تعويق مي‌اندازند.
همايون دارابي کارشناس اقتصادي يکي از علل کاهش تقاضا در صنعت خودرو را انتظار مردم از لغو تحريم‌ها دانست و گفت: مردم به دنبال گشايش اقتصادي در آينده هستند به اميد کاهش قيمت دلار و ورود خودروهاي خارجي وارد بازار معامله نمي‌شوند.
وي همچنين معتقد است به علت رکود اقتصادي، مردم خريدهاي سنگيني مانند مسکن و خودرو و ... را به تعويق مي‌اندازند و مبلغ آن را در بانک سپرده‌گذاري کرده تا بخشي از کاهش درآمد خود را جبران کنند.
اين کارشناس اقتصادي يکي ديگر از علل کاهش‌ تقاضارا دلزدگي و نارضايتي مصرف کننده‌ها دانست و گفت: در طي سال‌هاي اخير، صنعت خودرو به علت کيفيت پايين،‌قيمت بالا و استفاده از مدل‌هاي قديمي نارضايتي مشتري را به دنبال داشته است.
دارابي با ذکر اين نکته که دولت بايد از طريق سود بانکي به خودروسازان کمک کند و وام‌هايي با سود پايين در اختيار آنها قرار دهد گفت: با توجه به اينکه سود سپرده‌هاي بانکي بالا رفته و بانک‌ها هم سود تسهيلات خود را بالا برده‌اند، توليد‌کننده‌ها مجبورند که وام‌هايي با نرخ حدود 28 درصد دريافت کنند.
وي با بيان اينکه هزينه اين صنعت بالاست و مبلغ بسيار کمي براي سهام‌دارها باقي مي‌ماند بيان کرد: درآمد ايران خودرو 2 ميليارد و هشتصد ميليون تومان است اما حدود يک ميليارد و چهارصد ميليون تومان هزينه مالي – اداري پرداخت مي‌کند.
دارابي در پايان خروج از رکود را هم براي ايجاد شرايط مطلوب صنعت خودروسازي دخيل دانست.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد

https://telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات