تبلیغات

ايران، توليد خودرو در سوريه را از سر مي‌گيرد

تسنيم/ معاون صادرات مديرعامل شرکت ايران خودرو گفت، با اخراج نيروهاي تروريستي از مناطق کليدي سوريه، ايران خودرو اکنون قادر به راه اندازي مجدد سايت هاي خود در اين کشور جنگ زده است.
توحيد تفضلي، معاون صادرات مديرعامل شرکت ايران خودرو گفت، با اخراج نيروهاي تروريستي از مناطق کليدي سوريه، ايران خودرو اکنون قادر به راه اندازي مجدد سايت هاي خود در اين کشور جنگ زده است.
وي خاطر نشان کرد، ايران خودرو اخيرا حدود 100 دستگاه خودرو به سوريه صادر کرده و با شريک سوري اش در مورد از سرگيري فعاليت يک سايت توليد مشترک خودرو در نزديک دمشق به توافق رسيده است.
وي افزود: «بر اساس توافق به دست آمده، ايران خودرو توليد سمند را متوقف خواهد کرد و بر روي خودروهاي جديد سورن، رانا و حتي دنا تمرکز خواهد کرد.»
به گفته معاون صادرات ايران خودرو، سايت توليد ايران خودرو در سوريه با دريافت قطعات مورد نياز توليد 48 دستگاه دنا، 24 دستگاه سورن و 24 دستگاه رانا، به زودي فعاليت خود را آغاز خواهد کرد.

سيامکو، بزرگترين سايت توليدي ايران خودرو در خارج از کشوراست که قبل از آغاز درگيري ها در سوريه در سال 2011، خودروهاي جديدي با برند «شام» توليد مي کرد.
تفضلي در ادامه گفت، بر اساس موافقتنامه تجارت آزادي که بين تهران و دمشق وجود دارد، ايران خودرو از مزيت رقابتي نسبتا بالايي بر ديگر توليد کنندگان خودرو در سوريه برخوردار است. وي خاطر نشان کرد که ايران خودرو قرار است تا پايان سال شمسي جاري 600 دستگاه خودرو به سوريه صادر کند.
وي گفت لبنان ديگر کشور منطقه است که علاقمند به خريد محصولات ايران خودرو است و بر اساس يادداشت تفاهمي که اخيرا بين ايران و لبنان به امضا رسيده، ايران خودرو قرار است حدود 500 دستگاه خودرو شامل دنا، رانا، سورن و آريسان به لبنان صادر نمايد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات