تبلیغات

بهترين مدل‌هاي اسب وحشي ايتاليايي

ديجي کالا/ اتومبيل هاي براي بيشتر علاقه‌مندان به خودرو نام شناخته شده‌اي هستند. اين اتومبيل‌هاي بسيار گران قيمت طرفداران زيادي در سرتاسر دنيا دارند.
در طول سال‌هاي زيادي که شرکت فراري اتومبيل‌هاي مختلف توليد و راهي بازار کرده، مدل‌هاي مختلفي وجود دارند که بيش از سايرين مورد توجه مردم قرار گرفتند.
اين خودروها توانستند خودشان را به عنوان بخشي از تاريخ فراري معرفي کنند. در ادامه به شما ۱۰ اتومبيل بسيار مهم در تاريخ شرکت فراري را معرفي مي‌کنيم.
۱۰. LaFerrari
اين اتومبيل يک ميليون دلاري يکي از بهترين خودروهاي ساخته شده در قرن ۲۱ به شمار مي‌رود. در حال حاضر LaFerrari اولين و تنها خودروي هيبريدي فراري است.
براي اين خودرو از موتوري با قدرت ۷۸۹ اسب‌بخار استفاده شده که در کنار آن يک موتور الکتريکي با قدرت ۱۶۱ اسب‌بخار مشاهده مي‌شود. اين خودرو در کمتر از سه ثانيه به سرعت ۱۰۰ کيلومتر برساعت مي‌رسد. حداکثر سرعت اين اتومبيل هم ۳۴۹ کيلومتر برساعت است.
۹. 308GTS
اين خودرو در سال ۱۹۷۷ ساخته شده است. اين خودرو يکي از محبوب‌ترين محصولات فراري است که خيلي‌ها آن را مي‌شناسند. اين اتومبيل از يک موتور V8 با ۲۵۵ اسب بخار بهره مي‌برد.
۸. Auto Avio Construzione 815
اين خودرو نام فراري را روي خودش مشاهده نمي‌کند، اما يکي از اولين محصولاتي به شمار مي‌ورد که فراري آن را توليد کرده است.
۷. 250TR Testarossa
در سال ۱۹۵۷ اين خودرو جزو اولين محصولات فراري به شمار مي‌رفت که با نام Testarossa راهي بازار مي‌شد. نام Testarossa يا «سر قرمز» به موتور قرمز رنگ اين خودرو اشاره مي‌کرد. اين خودرو يک موتور با قدرت ۳۰۰ اسب بخار داشت.
۶. F40
اين اتومبيل به مناسبت ۴۰ سالگي فراري ساخته شده بود و به همين دليل با نام F40 شناخته مي‌شود. اين خودرو آخرين محصولي بود که انزو فراري (Enzo Ferrari) آن را طراحي کرده بود.
فراري اين اتومبيل را از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۲ به فروش مي‌رساند. براي آن موتوري با قدرت ۴۷۸ اسب بخار در نظر گرفته شده بود و حداکثر سرعت آن ۳۲۳ کيلومتر برساعت بود.
۵. 166 Inter
يکي ديگر از خودروهاي محبوب فراري 166 Inter نام دارد که از سال‌هاي ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۰ به فروش مي‌رسيد. اين خودرو اولين محصول فراري بود که توانست به موفقيت بين‌المللي دست پيدا کند. موتور اين محصول ۹۰ اسب بخار قدرت داشت.
۴. Dino 246 GT
اين خودرو هم نام فراري را به همراه ندارد، اما يکي از بهترين محصولات اين شرکت است. انزو فراري که اين اتومبيل را طراحي کرده بود، نام آخرين فرزند خودش را براي اين محصول انتخاب کرد. براي اين اتومبيل از موتوري با قدرت ۱۹۵ اسب بخار استفاده شده بود.
۳. Ferrari 250 GTO
بسياري از علاقه‌مندان به فراري اين محصول را بهترين ساخته‌ي اين شرکت مي‌دانند. اين اتومبيل در سال ۱۹۶۲ ساخته شد و موتوري با قدرت ۳۰۰ اسب بخار روي آن ديده مي‌شد. اين محصول فراري به عنوان گران‌ترين خودروي دنيا هم شناخته مي‌شود. سال گذشته اين اتومبيل با قيمت ۳۸ ميليون دلار به فروش رسيد.
۲. Ferrari 500
اولين اتومبيل شرکت فراري که بعد از جنگ جهاني دوم به موفقيت‌هاي بسيار زيادي دست پيدا کرد. در تصوير زير آلبرتو آسکاري (راننده‌ي معروف) را مشاهده مي‌کنيد که سوار اين خودرو شده است. او با اين اتومبيل توانست ۵۰۰ رکورد در ۷ مسابقه‌ي پشت سر هم در سال ۱۹۵۲ از خودش به جا بگذارد.
۱. Ferrari 125
اتومبيل Ferrari 125 در سال ۱۹۴۷ توليد شد و به عنوان اولين محصولي به حساب مي‌آيد که نام فراري روي آن قرار داشت. براي اين محصول موتوري با قدرت ۱۱۸ اسب بخار در نظر گرفته شده بود.
در ادامه يک خودروي ديگر را معرفي مي‌کنيم که به شکل افتخاري در اين ليست قرار گرفته‌ است. جديدترين محصول فراري قرار است در سال ۲۰۱۶ راهي بازار شود. اين خودرو از موتوري با ۶۶۱ اسب بخار بهره مي‌برد.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد

https://telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات