تبلیغات

نشست خبری مهم ناسا برای اعلام یافته‌های مهم درباره اتمسفر مریخ

دانش > نجوم - ناسا اعلام کرده که فردا(پنجشنبه) در نشستی خبری یافته‌هایی مهم درباره اتمسفر مریخ را اعلام خواهد کرد. پیش از این ناسا در نشست مشابهی کشف آب جاری در سیاره سرخ را اعلام کرده بود.

ناسا معمولاً نشست‌‌های خبری زیادی برگزار نمی‌کند و به همین خاطر اعلام برگزاری چنین نشستی از سوی رسانه‌‌ها جدی گرفته می‌شود. پیش از این در نشست خبری مهمی که ناسا برگزار کرد به صورت رسمی وجود آب جاری در مریخ تائید شد. حالا قرار است فردا(پنجشنبه) در ساعت ۲۲:۳۰(به وقت تهران) نشستی برگزار شود که به گفته مقام‌های ناسا طی آن یافته‌های کلیدی درباره اتمسفر مریخ اعلام خواهد شد. کسی نمی‌داند قرار است چه مواردی در این نشست مطرح شود اما این یافته‌ها از اطلاعات دریافت شده از فضاپیمای MAVENخواهد بود. این فضاپیما از سال ۲۰۱۴ در حال کاوش لایه‌های بالایی جو مریخ است و برای اولین بار است که قرار است یافته‌های آن اعلام عمومی شود.

مدارگرد MAVEN که در 22 سپتامبر سال 2014 (31 شهریور 1393) وارد جو مریخ شد، در حال انجام یک ماموریت برای درک این مسئله است که برای جو ضخیم و محافظ مریخ که میلیون‌ها سال قبل توانسته سبب بقای حیات شود، دقیقا چه اتفاقی افتاده است. نشست خبری فردا توسط جیم گرین، مدیر علوم سیاره‌ای ناسا، که حضور آب در مریخ را اعلام کرده بود و همچنین اعضای برجسته تیم MAVEN برگزار خواهد شد.

5454

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات