تبلیغات

مسجدجامعی: دره پونک تبدیل به پارک ارگانیک ایرانی شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از دره پونک ضمن تاکید بر حفظ فضای سبز محله گفت: دره پونک باید تبدیل به پارک ارگانیک ایرانی شود.

شهرخبر: تهران گردی این هفته احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران به محله پونک و فرحزاد اختصاص داشت.

احمد مسجد جامعی در بازدید از دره پونک گفت: این منطقه قدمت بسیار زیادی دارد، قنات آن چند سده قدمت دارد و درختان آن ۵۰۰ ساله هستند لذا باید شهرداری در اصلاح دره فرحزاد تلاش کند که این محله تبدیل به پارک بومی شود.

وی اضافه کرد: ساختمان های بلند مرتبه در همه جای تهران وجود دارد اما فضایی نظیر دره فرحزاد با درختان ۵۰۰ ساله بسیار کم است لذا باید حتما در اصلاح محله به این مسائل توجه شود.

موزه فرش شهدای ایران کلنگ زنی می شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه تهران گردی از منزل ابراهیم حسین جانی پژوهشگر فرهنگی دیدار کرد.

حسین خان جانی در این دیدار گفت: حدود ۱۰ سال پیش ما در این منزل مجمعی برای حضور فرهیختگان ایجاد کردیم که به پیشنهاد میرجلال الدین کزازی استاد دانشگاه علامه طباطبایی سرای فرزانگان ایران نام گرفت.

وی تصریح کرد: ما ماهی یک جلسه در این جا برگزار می کنیم و تاکنون از ۲۱ چهره فرهنگی تقدیر شده است.

در ادامه کارگر رئیس موزه های ملی کشور با اشاره به گنجینه فرش های ابراهیم حسین جانی گفت: در این منزل فرش هایی وجود دارد که نظیر آن حتی در موزه فرش ایران نیست.

وی افزود: در حال حاضر ۱۲۰ تخته فرش بسیار نفیس در این مجموعه وجود دارد که قرار است تعداد آن به ۲۵۰ عدد برسد و ما در یک یا دو ماه آینده کلنگ موزه فرش ایران را با نام شهدای ایران خواهیم زد.

کارگر گفت: استاد حسین جانی هر فرشی را که نقشی از فرهنگ و هنر ایران داشته در سراسر جهان خریداری کرده و در این مجموعه گردآورده است.

444/444

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات