تبلیغات

خط لوله نفت داعش به ترکیه رسید

داعش در اقدامی جدید با برقرار کردن خط لوله انتقال نفت از عراق به ترکیه، درآمد سرشاری کسب می کند.

شهرخبر: «جان کریاکو» مامور سابق سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) اعلام کرد: داعش در اقدامی جدید با برقرار کردن خط لوله انتقال نفت از عراق به ترکیه، درآمد سرشاری کسب می کند. 

 

کریاکو در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: داعش توانسته با ایجاد ارتباط بین منابع نفتی اشغال شده در عراق و خاک ترکیه، تجارت نفتی خود را با خریداران نفت گسترش دهد. 

 

وی افزوده است: خط لوله انتقال نفت عراق به ترکیه بر اثر چشم پوشی مقام های منطقه ای (در عراق و ترکیه) توسط داعش ساخته شده است و همیشه این حدس وجود دارد که طرف های ترکیه ای از تجارت نفتی با این گروه تروریستی سود زیادی می برند. 

 

مامور سابق سیا توضیح داد: داعشی ها برای انتقال نفت به ترکیه از میادین نفتی جنوب عراق فقط به راه منطقه کردستان متکی هستند و سالانه تا 500 میلیون دلار از این راه ارز کسب می کنند. 

 

داعش در چارچوب اقدام ها و پیامدهای سیاست های ضدسوری آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، قطر، عربستان، ترکیه و رژیم صهیونیستی در شکل گیری و تقویت گروه های تروریستی، با تسلط بر منطقه ای بزرگ تر از خاک بریتانیا در سوریه و عراق، حدود هفت میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد. 

 

داعش با استفاده از مناطق مرزی اشغال شده در عراق و سوریه، نفت به مشتریان خارجی می فروشد که براساس گزارش ها بیشترین خریدهای نفت از داعش در ترکیه انجام می شود و تاکنون هیچ اقدامی برای ممانعت از این کار انجام نشده است. 

 

داعش همچنین بزرگترین معدن فسفات عراق را تحت کنترل گرفته و از صادرات آن سالانه حدود 50 میلیون دلار درآمد دارد و کارخانه اسید فسفریک و اسید سولفوریک القائم این کشور برای داعش سالانه 300 میلیون دلار ارزآور است. 

 

افزون بر این موارد، داعش از فروش تمامی کالاها مالیات می گیرد و کارمزد عملیات بانکی و همچنین تعرفه عبور و مرور و گمرکی از دیگر محل های درآمد این گروه تروریستی تکفیری است. 

444/444

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات