تبلیغات

با عدم ساخت تونل و پل ، معابر پایتخت به طور کامل قفل می شد

عضو شورای شهر تهران گفت: چنانچه شبکه معابر پایتخت توسعه پیدا نمی کرد، قطعا در شبکه ترافیک شهری و معابر با مشکل جدی برخوردار می بودیم.

با عدم ساخت تونل و پل ، معابر پایتخت به طور کامل قفل می شد/افزایش 2.2 برابر تعداد خودروهای شخصی در تهرانشهرخبر: احمد دنیامالی؛ در پاسخ به این سوال که آیا اجرای پروژه های عمرانی شهرداری از جمله پل صدر و تونل نیایش توانسته است از حجم ترافیک پایتخت را کاهش دهد و یا خیر اظهار داشت: به عقیده بنده چنانچه طرح های بزرگ عمرانی در کلانشهر تهران ساخته و به بهره برداری نمی رسید، بیشتر معابر پایتخت به طور کامل قفل و غیرقابل استفاده می شد.

وی در ادامه افزود: طبق آمارهای رسمی در طی یک دهه گذشته تعداد خودروهای شخصی پایتخت به بیش از 2.2 برابر رسیده است و همین موضوع باعث این شده است که هرچه تعداد پروژه های عمرانی تهران افزایش پیدا کند، اما به هر حال شاهد ترافیک در معابر باشیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که در گذشتهطرح جامع ترافیک برای جمعیت 4 میلیون نفری نوشته و تدوین شده بود و هم اکنون تعداد جمعیت تهران به بیش از 10 میلیون نفر رسیده است خاطرنشان کرد: بنابراین چنانچه شبکه معابر پایتخت توسعه پیدا نمی کرد، قطعا در شبکه ترافیک شهری و معابر با مشکل جدی برخوردار می بودیم.

دنیامالی در ادامه تصریح داشت: البته عده ای معتقدند که بایستی شبکه حمل و نقل عمومی به خصوص مترو توسعه پیدا کند. همان طور که مستحضرید در طی یک دهه گذشته ظرفیت شبکه حمل و نقل عمومی به خصوص مترو توسعه چشمگیری داشته است. البته در سند توسعه شهری شهرداری تهران به موضوع توسعه حمل و نقل عمومی اهمیت زیادی قائل شده است.

وی گفت: البته بایستی در کنار توسعه زیرساخت های شبکه های حمل ونقل عمومی، لازم است که از مردم و شهروندان تهرانی بخواهیم که با توسعه و تکمیل شبکه حمل ونقل عمومی به خصوص مترو، از این شبکه استفاده کنند و کمتر به سمت خودروهای شخصی خود بروند.
222

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات