تبلیغات

هوای تهران برای گروه های حساس در شرایط ناسالم قرار گرفت

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با توجه به افزایش برخی آلاینده های جوی، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.

شهرخبر: محمد رستگاری پنجشنبه افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.
وی گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با 30 عدد افزایش نسبت به روز گذشته فراتر از حد مجاز بوده و بر روی عد 115 قرار دارد.
رستگاری به افزایش میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 10 میکرون از 44 به 71 نسبت به روز گذشته خبر داد و تصریح کرد: آلاینده منواکسید کربن نیز همچون روز گذشته بر روی عدد 31 قرار دارد.
وی گفت: ایستگاه های ستاد بحران، شهرداری منطقه چهار و شهرداری منطقه دو به ترتیب با شاخص اعداد 140، 136 و 130 آلوده ترین مناطق شهر تهران در 24 ساعت گذشته بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: ایستگاه های پیروزی و پونک نیز با شاخص اعداد 74 و 99 سالم ترین مناطق شهر تهران در این مدت بودند.
رستگاری به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا(AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک(سبز)، 51 تا 100 سالم( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم(قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم(بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک(ارغوانی) تعیین شده است.


222

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات