تبلیغات

اهدای تپه تاریخی به سازمان میراث فرهنگی

یک تپه تاریخی که رازهایی از هزاره سوم پیش از میلاد را در خود پنهان داشته از سوی صاحب خصوصی‌اش به سازمان میراث فرهنگی هدیه داده شد.

سرپرست تیم کاوش تپه تاریخی «تم مارون» از کشف قطعات گلی در این تپه خبر داد و گفت: این کشف باعث شده فرضیه‌‌های باستان شناسان درباره کاربرد خط و نگارش درهزاره سوم پیش از میلاد جدی‌تر شود.

«سیامک سرلک» گفت: در جریان فصل چهارم کاوش‌‌های تپه تاریخی «تم مارون» علاوه بر کشف آثاری از دوره سوم هزاره پیش از میلاد، صاحب تپه تاریخی تم مارون سند عرصه چهار هزار متر مربعی این محوطه را به نام سازمان میراث فرهنگی زد و این سند را اهدا کرد.

وی توضیح داد: تپه تاریخی تم مارون شهر رودان در مالکیت بخش خصوصی قرار داشت و ما در سه فصل گذشته همه تلاش خود را کردیم تا صاحب عرصه، این محوطه تاریخی را در اختیار اداره کل میراث فرهنگی استان هرمزگان قرار دهد تا اینکه بالاخره بعد از 11 سال موفق به این کار شدیم و مالکی که چندین بار از سازمان میراث فرهنگی شکایت کرده بود، با صحبت‌‌های تیم کاوش و باستان‌شناسان نه تنها به دوستدار میراث فرهنگی تبدیل شد بلکه عرصه چهار هزار متر مربعی این محوطه تاریخی را نیز به نام سازمان زد.
سرپرست تیم کاوش تپه تاریخی «تم مارون» ادامه داد: برای نخستین‌بار است که مالکی حاضر می‌شود از منفعت خود در عرصه یک محوطه تاریخی بگذرد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات