تبلیغات

میل سفر آلمانی‌ها به ایران 4 برابر شد

آمارهای ارائه‌شده توسط شرکت‌ها و موسسات فعال در زمینه گردشگری در آلمان، از افزایش چهار برابری تعداد گردشگران آلمانی علاقه‌مند سفر به ایران در سال جاری میلادی خبر می‌دهد.

 با گذشت حدود 10 ماه از سال 2014 و اتمام تعطیلات و ایام سفر در آلمان، شرکت استودیو زوس یکی از بزرگ‌ترین موسسات گردشگری فعال در حوزه توریسم مطالعاتی، در گزارشی از افزایش بی‌سابقه آمار متقاضیان سفر به ایران در سال جاری خبر داد. براساس اعلام این موسسه که بیش از 125 کشور جهان را در زمینه اعزام گردشگر تحت پوشش خود دارد، ایران به‌عنوان یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری مورد علاقه شهروندان آلمانی، بیش از هر کشور دیگری در یک سال گذشته از محبوبیت سفری برخوردار بوده است.

 پیتر ماریو کوپش، رئیس این موسسه گفت: افزایش میزان علاقه آلمانی‌ها برای سفر به ایران در سال 2104، رقمی معادل 275 درصد بوده است که رشد چهار برابری را نسبت به مدت مشابه در پارسال نشان می‌دهد. کوپش افزود: روی کار آمدن دولت جدید در ایران با مشی اعتدال و باز شدن فضای سیاسی و به‌ویژه ثبات و آرامش داخلی در مقایسه با بسیاری از کشورهای منطقه، دلیل مهمی برای این رشد قابل‌توجه بوده است. این کارشناس حوزه گردشگری گفت: اگر این روند همچنان ادامه داشته باشد، ما در سال آینده شاهد رشد بیشتر سفر گردشگران اروپایی و به‌ویژه آلمانی‌ها به ایران خواهیم بود.


تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات