تبلیغات

۴۰ جانباخته شناسایی شده حادثه منا بزوی به کشور منتقل می شوند

سخنگوی سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه آمارهای ما از ابتدا بر اساس شناسایی مجروحان و کشته‌شدگان حادثه منا بوده است، گفت: عملیات انتقال ۴۰ زائر شناسایی شده بزودی انجام می شود.

شهرخبر: حجت‌الاسلام مهدی شهسواری در مورد تعداد نهایی آمار جانباختگان و مفقودین حادثه منا گفت: آخرین آمار ما همان ۴۶۴ نفر فوتی  است .

وی تاکید کرد: عملیات شناسایی ۱۳۰ نفر دیگر از جانباختگان نیز انجام شده که ۹۰ نفر آنها امروز به کشور منتقل شدند و ۴۰ نفر باقی‌مانده پس از انجام هماهنگی‌های لازم با اولین پرواز به کشور منتقل می‌شوند.

سخنگو و مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت گفت: تعدادی از افراد نیز هویت‌شان هنوز شناسایی نشده که در حال انجام عملیات شناسایی در سردخانه‌ها هستیم که البته به دلیل اینکه این افراد مدرک شناسایی ندارند و مدت زمان زیادی از حادثه نیز گذشته است، شناسایی آنها به سختی انجام خواهد شد.

شهسواری در مورداظهارات وزیر بهداشت در خصوص مفقودین و جان باختگان حادثه منا ، گفت: اطلاعی نداریم از اینکه این آمارها بر اساس چه منبعی ارائه شده است .

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که وزیر بهداشت عنوان کرده تعدادی از زائرین دستگیر و تعدادی نیز در بیمارستان‌ها مجروح هستند که شناسایی نشده‌اند، گفت: تمامی بیمارستان‌های مکه، طائف و جده را جستجو کرده‌ایم و هیچ مجروح شناسایی نشده، نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، براساس آمارهای ارائه شده از سازمان حج و زیارت از ۴۶۴ جانباخته حادثه منا ۳۰۸ نفر آنها تا کنون به کشور منتقل شده اند و با توجه به افراد شناسایی شده، هویت ۱۱۶ نفر از زائران جانباخته همچنان مشخص نیست که البته عملیات شناسایی همچنان ادامه دارد.

222

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات