تبلیغات

رصد گسل‌های موجود و نسبتا فعال در حوزه جنوبشرق کشور

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: باید آمار و اطلاعات مورد نیاز ایستگاه‌های لرزه نگاری موردنیاز استان کرمان با رویکرد رصد گسل‌های موجود و نسبتا فعال در حوزه جنوبشرق کشور تدوین شود تا برای تامین منابع مالی آنها اقدام کنیم.

10000-3.jpgشهرخبر: مرتضی اکبرپور در نشست ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اعلام این خبر گفت: استان کرمان باید آمادگی لازم برای راه اندازی این ایستگاه‌ها را داشته باشد.

وی با اشاره به این مطلب که لرزه خیزی استان کرمان موضوعی بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: در برخی از حوادث از تجربیات حاصل شده در زلزله بم استفاده کردیم و شاهد حداقل تلفات در این حوادث بوده‌ایم.

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور بر ارزیابی کار کارگروه‌های ستاد بحران استان کرمان نیز تاکید کرد و گفت: باید برنامه‌های مکتوب و کمبودهای موجود در این حوزه تدوین شود و به مرکز اعلام شود تا بتوان در راستای رفع کمبودهای موجود اقدام کرد.

اکبرپور عنوان کرد: در پنجم دی ماه سال جاری باید مانوری با سناریوی زلزله با حضور دستگاه‌های دست اندرکار برگزار شود تا وضع موجود را بررسی کرده و بدانیم تا رسیدن به وضعیت مطلوب، چه میزان فاصله داریم.

وی تاکید کرد: باید نیازهای مدیریت بحران استان کرمان در قالب یک برنامه تدوین شود تا برای رفع آنها اقدام کنیم.

معاون امور عمرانی استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: توسعه ایستگاه‌های لرزه نگاری در استان کرمان یکی از ضروریات است زیرا هر چه تعداد این مراکز بیشتر باشد، پیش بینی‌ها بهتر و صحیح تر انجام خواهد شد.

ابوالقاسم سیف الهی ادامه داد: به روز کردن تجربیات حاصل از زمین لرزه بم نیز مور تاکید است زیرا می‌تواند به عنوان الگوی ملی در سطح کشور مطرح شود.

جانشین ستاد مدیریت بحران استان کرمان، تجهیز آتش نشانی‌های سراسر استان کرمان را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: ارایه کمک های بلاعوض و وام های مسکن نقش مهمی در پیشگیری یا کاهش تلفات جانی و مالی حوادث دارد.

وی تصریح کرد: تقویت سیستم‌های اطلاع رسانی نیز یکی از نیازهای استان کرمان به شمار می رود.
222

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات