تبلیغات

افزایش شمار جانباختگان سیل در غرب ایران

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از افرایش شمار جانباختگان سیل به هفت تن خبر داد.

شهرخبر: مرتضی اکبرپور دراین باره گفت: ظهر امروز مرگ یک تن در پی سیل در استان کرمانشاه نیز تایید شد و در مجوع تا کنون هفت تن در پی سیل اخیر جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته وی، سه تن از کشته شدگان در استان ایلام، سه تن از کشته شدگان در استان لرستان و یک تن نیز در استان کرمانشاه دچار حادثه شده‌اند.

اکبرپور افزود: در حال حاضر 12 استان کشور در گیر سیل و آبگرفتگی هستند و امدادرسانی به حادثه دیدگان ادامه دارد.

عملیات سنگین 139 امدادگر در سیل ایلام

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به اقدامات امدادی 139 تن از نیروهای عملیاتی هلال احمر در پی بارش‌های سنگین در ایلام، آخرین وضعیت امدادرسانی‌ها به سیل زدگان این استان را تشریح کرد.

دکتر ناصر چرخساز در تشریح آخرین امدادرسانی‌های انجام شده به سیل زدگان ایلام، گفت: شش شهرستان شامل ایلام، ایوان غرب، مهران، ملکشاهی، شیروان و دره شهر در استان ایلام تحت تاثیر سیل و بارشهای سنگین قرار گرفته‌اند.

وی ضمن ابراز تاسف از جان باختن سه تن در این استان تحت تاثیر بارندگی سنگین، ادامه داد: یک نفر نیز در این استان همچنان مفقود است. جهت امدادرسانی به سیل زدگان در این استان 29 تیم امدادی شامل 83 نفر به مناطق سیل زده اعزام شدند و در همین راستا تا ساعت 11 صبح امروز به 775 نفر امدادرسانی شده است.

وی ادامه داد: دو تن از سیل زدگان این استان توسط امدادگران به مناطق امن منتقل شده‌اند و تخلیه آب از 200 واحد مسکونی صورت گرفته است.

چرخساز افزود: همچنین 17 دستگاه خودروی عملیاتی و هشت دستگاه موتور پمپ و لجن‌کش جهت ارائه خدمات امدادی به سیل زدگان استان ایلام به کار گرفته شده است.

وی همچنین به اعزام ١١ تیم (٥٦ نیروی عملیاتی) از استانهای معین به استان ایلام اشاره کرد و گفت: این تیم‌های عملیاتی از استانهای خوزستان، زنجان، همدان، کردستان و کرمانشاه جهت امدادرسانی به استان ایلام اعزام شده‌اند.

444/444

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات