تبلیغات

مدال‌های بدون سهمیه المپیک برای قایقران‌های ایران

1411804361279_5.jpgشهرخبر: رقابت‌های قایقرانی قهرمانی آسیا به میزبانی اندونزی در حال برگزاری است که در جریان این مسابقات ملی‌پوشان کایاک تک و دو نفره ایران از رسیدن به سهمیه المپیک ریو بازماندند.

در جریان رقابت های مواد مختلف علی آقامیرزایی، بابک دربان، فرزین اسدی و امین بوداغی در کایاک چهارنفره 1000 متر مردان بزرگسالان با حریفانی از چین تایپه، سنگاپور، اندونزی، ازبکستان، قزاقستان، هند و قرقیزستان به رقابت پرداختند و در پایان با زمان 3:06.489 دقیقه مدال طلا را از آن خود کردند.

قایقرانان قزاقستان و ازبکستان نیز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. سهمیه المپیک این قایق در رقابت‌های جهانی توزیع شده‌بود.

علی آقامیرزایی و امین بوداغی در کایاک دونفره 1000 متر مردان بزرگسالان با رقبایی از سنگاپور، چین، ژاپن، ازبکستان، قزاقستان، چین تایپه، کره و اندونزی به رقابت پرداختند. نمایندگان کشورمان در این مسابقه با زمان 3:26.643 دقیقه مدال برنز را برگردن آویختند و قایقرانان قزاقستان و ازبکستان اول و دوم شدند. قایق قهرمان سهمیه المپیک ریو را دریافت کرد.

فرزین اسدی در کایاک یکنفره 1000 متر مردان بزرگسالان با رقبایی از چین تایپه، قزاقستان، چین، ازبکستان، ژاپن، سنگاپور، کره و قرقیزستان مسابقه داد و در نهایت با زمان 3:55.100 دقیقه مدال برنز را از آن خود کرد. قایقران ازبکستان اول شد و چین به مقام دوم رسید. الکسی ماشالوف ازبک توانست سهمیه المپیک را بگیرد.

مونا ابراهیمی و مائده طهماسبی در کایاک دونفره 500 متر جوانان با نمایندگان قزاقستان، چین تایپه، مالزی، اندونزی، ازبکستان، قزاقستان و ژاپن مسابقه دادند و با زمان 1:57.920 دقیقه بر سکوی اول آسیا ایستادند و کشورهای ژاپن و قزاقستان رده های دوم و سوم را به دست آوردند.

محمدنبی رضایی نیز در کانوی یکنفره 1000 متر جوانان با نمایندگان کشورهای تایلند، تاجیکستان، قزاقستان، ازبکستان، ژاپن، هند، اندونزی و چین تایپه رو به رو شد و با زمان 4:20.873 دقیقه مدال طلا را برگردن آویخت و پاروزنان کشورهای قزاقستان و ژاپن در مکان های دوم و سوم ایستادند.

مسعود شاهپوری و پوریا شریفی در کایاک دونفره 1000 متر جوانان با نمایندگان اندونزی، هند، ازبکستان، ژاپن، قزاقستان، چین تایپه، قرقیزستان و ماکائو مسابقه دادند. در این مسابقه قایقرانان کشورمان با زمان 3:46.327 دقیقه مدال نقره گرفتند، قایقرانان قزاقستان اول و ازبکستان سوم شدند.

علیرضا فرمانده در کایاک یکنفره 1000 متر مردان جوانان به مصاف رقبایی از چین تایپه، ژاپن، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان، اندونزی، هند و مالزی رفت و در نهایت با زمان 3:59.384 دقیقه در رده دوم ایستاد. قزاقستان و ازبکستان نیز در رده های اول و سوم جای گرفتند.

فاطمه کرمجانی در کانوی یکنفره 500 متر بانوان بزرگسالان با رقبایی از هند، اندونزی، ویتنام، قزاقستان، ازبکستان، سنگاپور، کره شمالی و تایلند رقابت کرد و با زمان 2:26.046 دقیقه بعد از ویتنام در مکان دوم قرار گرفت. در این مسابقه قایقران سنگاپور سوم شد.

مینا عبدالهی در کایاک یکنفره 500 متر جوانان با حریفانی از مالزی، قرقیزستان، چین تایپه، ازبکستان، ژاپن، قزاقستان، تایلند و اندونزی رو به رو شد و با زمان 2:11.283 دقیقه در مکان سوم ایستاد و ازبکستان و ژاپن اول و دوم شدند.

در کایاک یکنفره 500 متر بانوان بزرگسالان هدیه کاظمی با حریفانی از چین تایپه، کره، ازبکستان، قزاقستان، چین، سنگاپور، ژاپن و تایلند مسابقه داد. در این مسابقه قایقرانان چین، قزاقستان و ازبکستان اول تا سوم شدند و کاظمی با زمان 2:01.619 دقیقه در رده چهارم ایستاد تا سهمیه المپیک از دست برود.

شاهو ناصری در کانوی یکنفره 1000 متر مردان بزرگسالان با حریفانی از اندونزی، کره، چین، ازبکستان، قزاقستان، ژاپن، فیلیپین و اندونزی مسابقه داد و در نهایت با زمان 4:13.729 دقیقه چهارم شد و قایقرانان کشورهای ازبکستان، چین و کره اول تا سوم شدند.

علی اجاقی و کیا اسکندانی در کانوی دونفره 1000 متر مردان بزرگسالان به مصاف حریفانی از کره، اندونزی، قزاقستان، ازبکستان، ژاپن، چین، چین تایپه و اندونزی رفتند و در نهایت با زمان 3:59.732 دقیقه ششم شدند. پاروزنان کشورهای ازبکستان، چین و قزاقستان در رده های اول تا سوم ایستادند.

تیم کایاک چهارنفره بانوان بزرگسالان با ترکیب کیانا کمال زاده، سارا حنیفه زاده، نگار علیمحمدی و سارا کاظمی در کایاک 500 متر با حریفانی از چین تایپه، اندونزی، کره، چین، قزاقستان و سنگاپور مسابقه دادند. در این مسابقه نمایندگان کشورهای چین، قزاقستان و کره اول تا سوم شدند و قایقرانان ایران با زمان 1:50.449 دقیقه در رده ششم قرار گرفتند.

کیانا کمال زاده و سارا حنیفه راده در کایاک دونفره 500 متر بانوان بزرگسالان با حریفانی از ویتنام، ژاپن، چین تایپه، چین، قزاقستان، کره، ازبکستان و سنگاپور به رقابت پرداختند و در نهایت با زمان 2:01.534 دقیقه نهم شدند. در این مسابقه قایقرانان چین، قزاقستان و ژاپن در رده های اول تا سوم جای گرفتند.

عادل مجللی اصلی‌ترین شانس کسب سهمیه المپیک برای ایران است که رقابتش را از فردا آغاز می‌کند. آرزو حکیمی هم که در 200 متر پارو خواهد زد شانس کسب سهمیه دارد.
222

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات