تبلیغات

آخرین مهلت ارسال اسناد برای دریافت یارانه بیمه تابستان 94

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، با اعلام آخرین مهلت ارسال اسناد از رسانه ها خواست برای دریافت یارانه بیمه 3 ماهه فصل تابستان سال 94 اقدام کنند.

شهرخبر: اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی طی اطلاعیه ای از صاحبان امتیاز و مدیران مسئول رسانه‌های مکتوب و الکترونیک خواست برای دریافت یارانه بیمه فصل تابستان 94، فیش پرداختی تیر ماه 94 رسانه خود به حساب تامین اجتماعی را همراه با فایل اسامی بیمه شدگان (word)، تا تاریخ هشتم آبان ماه به این اداره کل تحویل دهند.

بنابراین گزارش و بر اساس بسته حمایتی سال 94 معاونت مطبوعاتی یارانه بیمه رسانه‌ها و حداقل نفرات بیمه شده به این شرح محاسبه و پرداخت می شود:

جدول محاسبه بیمه رسانه‌ها و حداقل نفرات بیمه شده

الف- برای رسانه های خصوصی،‌ تمام مبلغ پرداختی آنان به سازمان تامین اجتماعی و برای رسانه های غیر خصوصی 30 درصد از مبلغ پرداختی آنان عودت می شود، ضمنا فهرست بیمه باید به نام رسانه یا صاحب امتیاز باشد.

ب- سقف حمایت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، برای 3 دسته فوق به ترتیب 600، 300 و 200 میلیون ریال برای هر فصل خواهد بود. این سقف برای مؤسسات مطبوعاتی تا 50 درصد قابل افزایش است، مشروط بر آن که برای سایر نشریات خود کد کارگاهی مستقل نداشته باشند.

ج- به منظور تشویق روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها به بیمه همکاران دفاتر استانی خود، برای پنج روزنامه و خبرگزاری اول کشور (مطابق طرح های رتبه بندی روزنامه ها و خبرگزاری ها) جمعاً تا سقف 80 نفر و برای سایر روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها تا 40 نفر، یارانه برای بیمه همکاران دفاتر استانی علاوه بر سقف حمایتی مندرج در جدول و به صورت جداگانه تعلق می گیرد.

د- با هدف شفافیت، فهرست ارسالی هر رسانه در سایت معاونت مطبوعاتی منتشر می‌شود. در صورت اعتراض هر یک از خبرنگاران تمام وقت هر رسانه که با وجود گذشت شش ماه از همکاری خود هنوز بیمه نشده اند، ‌آن رسانه از فهرست یارانه بیمه حذف می شود.

شایان ذکر است یارانه بیمه فصل بهار 94 روزنامه ها، نشریات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری برای بیش از 5 هزار روزنامه‌نگار و فعال مطبوعاتی با رقمی بالغ بر 3 میلیارد تومان واریز و جزئیات آن بر روی سایت معاونت مطبوعاتی منتشر شد.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم جهت با سیاست‌های دولت یازدهم در حمایت ویژه از خبرنگاران و پوشش بیمه ای آنها، برای نخستین بار، یارانه بیمه برای رسانه هایی که همکاران خود را بیمه می کنند در نظر گرفته که از نیمه دوم سال 92 در پنج نوبت شش ماه دوم سال 92، شش ماهه اول سال 93، فصل پاییز 93 و فصل زمستان 93 و بهار 94 پرداخت و فهرست آن نیز جهت شفاف‌سازی، منتشر شده است.
222

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات