تبلیغات

قطع شدن سر یک بازیگر روی صحنه تئاتر

محسن میرزاخانی کارگردان نمایش «رم» گفت: گریم، طراحی صحنه و لباس از ویژگی های «رم» محسوب می شود و شاید تماشاگران تئاتر تا به حال نمایشی که جلوی چشم شان سر بازیگر قطع شود و به زمین بیفتد ندیده باشند و همین باعث شگفتی شان شده است.

قطع شدن سر یک بازیگر روی صحنه تئاترشهرخبر: محسن میرزاخانی کارگردان نمایش «رم» که به تازگی اجرای آن در فرهنگسرای نیاوران آغاز شده است گفت: خوشبختانه با وجود هوای بارانی و ترافیک سنگین خیابان ها تا الان استقبال خوبی را از جانب مخاطبان شاهد بودیم برای من هم غیر منتظره بود اما آغاز خوبی رقم خورد.
 
این کارگردان اظهار کرد: نمایشنامه کمدی تراژیک «رم» را سه سال پیش نوشتم و تقریبا یک سال هم در تکاپوی اجرای آن بودم تا بعد از حدود ۴ ماه تمرین روی صحنه برویم. این نمایش قصه زیاده‌خواهی دو زن در شهر نیویورک است که به هر قیمتی می خواهند خودشان را مطرح کنند. آنها در شب هالووین می خواهند با یک تصمیم نامشان را در گینس ثبت کنند اما اتفاقی می افتد که ماجرا مسیر دیگری می رود.
 
وی افزود: طی سال هایی که از کارگردانی تئاتر دور بودم و فرصتی هم برای دیدن نمایش ها نداشتم تصورم از اجراها چیز دیگری بود و شاید توقع بیشتری داشتم. فکر می کنم همین مساله باعث شد کسانی که برای تماشای کار ما آمدند «رم» را نمایشی عجیب و غریب بدانند و از دیدن آن شگفت زده شوند.
 
میرزاخانی ادامه داد: گریم، طراحی صحنه و لباس از ویژگی های «رم» محسوب می شود و شاید تماشاگران تئاتر تا به حال نمایشی که جلوی چشم شان سر بازیگر قطع شود و به زمین بیفتد ندیده باشند و همین باعث شگفتی شان شده است. بازیگران این نمایش هم از کاربلدهای تئاتر هستند و خوشبختانه تیم خوبی روی صحنه رفته است.
 
این کارگردان تئاتر با تاکید بر احترام گذاشتن به مخاطبی که برای تماشای تئاتر به سالن می‌آید، بیان کرد: باتوجه به همه معذوریت هایی که در بحث اقتصادی داریم اما عقیده دارم باید به تماشاچی احترام بگذاریم و داشته های مان را به بهترین نحو ارائه دهیم. متاسفانه بحث مالی همیشه باعث می شود سه عنصر اصلی نمایش یعنی گریم، لباس و دکور کمتر مورد توجه قرار بگیرد ولی ما در نمایش «رم» سعی کردیم به این موارد هم به شکل حرفه‌ای بپردازیم.
 
میرزاخانی در پایان گفت: همانطور که برای رفتن به مهمانی و دیده شدن خودمان همه کاری انجام می دهیم باید برای دیده شدن بهتر کارمان هم سنگ تمام بگذاریم. برای این نمایش من و بهنام رزاقی به عنوان تهیه کنندگان کار از هزینه های شخصی خودمان صرف کردیم تا کاری راضی کننده و در خور ارائه دهیم.
 
این نمایش از ۱۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران واقع در خیابان پاسداران، بالاتر از سه راه اقدسیه، ضلع جنوب غربی پارک نیاوران، خیابان فرهنگسرا به صحنه می‌رود.
222

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات