تبلیغات

اصفهانيان: خسروي هروقت نفر اول داوري شد اظهارنظر کند

  X  

تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1394.08.14 - 17:07

اصفهانيان: خسروي هروقت نفر اول داوري شد اظهارنظر کند

کاپ/ رئيس کميته داوران گفت:براي رفع اين اشتباهات و پيشبرد دانش داوران هفته آينده کلاسي براي داوران داريم که مدرسش از فيفا مي آيد.
فريدون اصفهانيان درباره انتقاداتي که از قضاوت جهانبازي در بازي ذوب آهن و پرسپوليس شده است، اظهار داشت:بدون ترديد جهانبازي درصحنه اخراج دروازه بان پرسپوليس اشتباه کرد. با توجه به اينکه در ضد حمله اي که صورت گرفت و داور نتوانست صحنه را به درستي ببيند و تشخيص دهد و کمک داور پرچم زد و داور هم به طور طبيعي تصميم کمک داور را قبول کرد و آن صحنه را هند گرفت و دروازه بان را اخراج کرد. از اين پس داوران بايد در اين گونه موارد از اين تصميمات نگيرند و سعي کنند اشتباه نکنند.
وي ادامه داد: همه نظرات مختلف در اين باره از سوي ناظر داوري به کميته داوران مي آيد. در آنجا آناليز مي شود و اگر تشخيص داده شود اشتباه تاثيرگذار بوده طبق آئين نامه تصميم مقتضي گرفته مي شود. ما از اين مساله ناراحتيم. فکر مي کنم خود داور و کمکش هم ناراحت باشند.
اصفهانيان درباره اين مساله که بسياري عقيده دارند اين اشتباهات عمدي است، اذعان داشت: تا زماني که انسان قضاوت مي کند جايزالخطاست و اين گونه اشتباهات پيش مي آيد. بايد قبول کنيم که داوران هم اشتباه مي کنند.
وي ادامه داد: براي رفع اين اشتباهات و پيشبرد دانش داوران هفته آينده کلاسي براي داوران داريم که مدرسش از فيفا مي آيد. حدود 30 تن از داوران و کمک داوران در اين کلاس حضور خواهند داشت که اميداريم در پايان اين دوره بسياري از مسائل داوري و رفع اشکالات آنها اين کلاس کمک کند. ما بايد قبول کنيم که داوران اشتباه مي کنند. اين مسائل در تمام دنيا وجود دارد. ما مشتاقيم که اگر مدرکي دال بر عمدي بودن اين اشتباهات دارند و اگر تهمتي مي زنند با دليل و مدرک باشد و به ما ارائه دهند. در آن صورت برخورد جدي و قانوني با اين اينگونه افراد خواهيم داشت.
وي درباره اعلام محروميت براي داوران اين بازي گفت: بارها گفته ايم که ما محروميت داوران را اعلام نمي کنيم. طبق آئين نامه رفتار مي شود. وقتي به داور قضاوتي داده نمي شود مشخص است که به چه دليل قضاوت نمي کند.
اصفهانيان درباره اظهارات علي خسروي که اعلام کرده اصفهانيان بايد استعفا دهد و برود که هم خودش خلاص شود و هم فوتبال چون کفاشيان او را نمي خواهد، بيان داشت: من بارها گفته ام رزومه آقاي خسروي مشخص است. رزومه بنده هم همينطور. آقاي خسروي قبلا گفته بود که برميگردم و نفر اول داوريتان مي شوم.ايشان هر وقت نفر اول داوري شد بيايد و درباره داوري هم اظهار نظر کند. اينکه آقاي کفاشيان مرا نمي خواهد بهتر است از خود ايشان سوال کنيد. بنده طبق اساسنامه فدراسيون فوتبال و با راي قاطع مجمع به عنوان نفر اول انتخاب شدم. آقايان هيات رئيسه به بنده لطف داشته و به من اعتماد کردند و مرا که يک شهرستاني هستم برگزيدند. بنده هم به شهرستاني بودن خود افتخار مي کنم اما متاسفانه دوستان تهراني دوست ندارند يک شهرستاني بر مسند کار باشد و اين طور در راه من سنگ اندازي مي کنند. همان طور که گفتم هر وقت آقاي خسروي نفر اول شد برگردد و در مورد داوري اظهارنظر کند.
رئيس کميته داوران درباره اظهارات تاج مبني بر اينکه اشتباهات داوري ليگ را تحت تاثير قرار داده و کميته داوران بايد پاسخگو باشد، توضيح داد: اعتقاد دارم تاج هم تحت فشار است چون وقتي داوران اشتباه مي کند ايشان هم تحت فشار قرار ميگيرند. به طور حتم ما بايد هم پاسخگو باشيم. البته اگر ما اشتباه کرديم، اشتباه خود را مي پذيريم.
وي افزود:وقتي يک کار مثبتي انجام مي شود همه مي پذيرند اما در مواقع بحراني نبايد فقط ما تحت فشار باشيم. اشتباه علت دارد. چرا علت اشتباهات را نمي گوييم. داوري که بايد خودش بليت هواپيما بگيرد، به دنبال تهيه ماشين براي سفر باشد، بايد بدانيم پول هايي که به فوتبال مي آيد خرج چه مي شود. آيا حق داوران اين است. وقتي يک بازيکن جواني که در زمين بازي بر سر يک حادثه دهانش قفل مي شود و کمک داور مي رود و او را نجات مي دهد چرا به اين مساله اشاره نمي شود. ما اشتباه کرديم و اشتباه مان را مي پذيريم و اميدواريم که زمينه هايي فراهم گردد اين اشتباهات در آينده کمتر و کمتر شود.
اصفهانيان در پايان درباره اينکه گفته شده تعدادي از هواداران پرسپوليس او را تهديد کردند، گفت: ما در نظامي کار مي کنيم که جمهوري اسلامي است. مملکت حساب و کتاب دارد. اينگونه نيست که کسي را تهديد کنند. ما در بازي استقلال و پرسپوليس خيل هواداران واقعي دو تيم پرطرفدار را که تعدادشان خيلي زياد بود ديديم. به شخصه به کليه هواداران دو تيم پرطرفدار کشورمان احترام مي گذارم. کسي هم ما را تهديد نکرده و فکر نمي کنم نه استقلالي ها و نه پرسپوليسي ها اهل اين گونه مسائل باشند.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات