تبلیغات

چهره ها/ خمسه: «مثل خون در رگ‌هاي من» کتاب پيشنهادي همسرم به من را بخوانيد

ايبنا/ عليرضا خمسه درباره ذائقه مطالعاتي خود عنوان کرد: معمولاً خواندن چند کتاب را با هم آغاز مي‌کنم، چرا که حس مي‌کنم هميشه بايد چند کتاب در حوزه‌هاي مختلف کنار دستم باشد؛ مانند کتاب شعر و روانشناسي و غيره.

خمسه درباره کتاب پيشنهادي خود براي مطالعه مخاطبان گفت: به تازگي همسرم خواندن کتاب «مثل خون در رگ‌هاي من» را به من پيشنهاد کرده که اين روزها هميشه کنار دست من است و به خصوص شب‌ها قبل از خواب سراغش مي‌روم و آن را مي‌خوانم.

اين بازيگر درباره اين کتاب توضيح داد: «مثل خون در رگ‌هاي من» شامل نامه‌هاي عاشقانه شاملو به آيدا است. احساسات و عواطفي که به واژه تبديل شده و قابليت تعميم دارد. به طوري که همان احساساتي که شاملو هنگام آشنايي با آيدا داشته، مثلاً من هم هنگام آشنايي با همسرم داشته‌ام. اما شاملو توانسته به زيبايي آنها را در قالب کلمات ارائه کند.

وي ادامه داد: اين کتاب همواره براي نسل ما يادآور خاطرات خوب و عاطفي است. لحظاتي سرشار از عاطفه و شور عاشقانه که با واژه‌هايي که مانند قطعات جواهر در کنار هم چيده شده، تبديل به نامه‌هاي عاشقانه شده است.

خمسه درباره ديگر کتاب‌هاي در دست مطالعه خود نيز گفت: کتاب ديگري که در دست خواندن دارم، کتابي است با عنوان «ترانه‌هايي که مادرم به من آموخت». اين کتاب خاطرات مارلون براندو، از بزرگ‌ترين بازيگران جهان است. من اين کتاب را 10 سال قبل هديه گرفتم، اما احساس مي‌کردم که هنوز زمان خواندن آن نرسيده است. اما الآن حس مي‌کنم زمان آن رسيده که سراغ آن بروم.

وي درباره اين کتاب نيز گفت: اين کتاب براي من بسيار جذاب و قابل درک است. چرا که روايت زندگي بازيگري است که گاهي اوقات مجبور مي‌شود به خاطر پول در پروژه‌هايي شرکت کند که آن را دوست ندارد يا برعکس با پايين ترين دستمزد يک پروژه را بپذيرد. اين کتاب همچنين شرح درگيري‌هاي او با دولت آمريکا و مسائل مختلفي است که از او چهره‌اي جنجالي به دنيا معرفي مي‌کند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات