تبلیغات

بانک مسکن 500 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای مسکن مهر پرداخت کرد

مدیرعامل بانک مسکن کشور گفت که این بانک تاکنون 500هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات و تسهیلات خود برای مسکن مهر پرداخت کرده است.

شهرخبر: محمدهاشم بت شکن روز پنجشنبه در آیین معارفه سرپرست بانک مسکن چهارمحال وبختیاری افزود: در کشور دو میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر ساخته شده که در این زمینه بانک مسکن به بیش از 98درصد تعهد خود در حوزه مسکن عمل کرده است.
وی گفت: از مجموع واحدهای مسکن مهر که با بانک مسکن قرارداد بسته شده، بیش از یک میلیون و 500 هزار واحد آن به مرحله فروش اقساطی رسیده که دفترچه اقساط آنها نیز صادر شده است.
وی در ادامه بدون اشاره میزان معوقات بانکی افزود: این بانک کمترین میزان معوقات بانکی در سال های گذشته را داشته که این امر مبین نظارت مناسب بانک مسکن بر نحوه استفاده از تسهیلات و متعهد بودن مردم برای بازپرداخت تسهیلات دارد.
بت شکن در خصوص دلیل فعال نبودن شعب بانک مسکن در پنج شهرستان استان چهارمحال وبختیاری گفت: راه اندازی شعب جدید مجوزهای خاصی از شورای بانک و بانک مرکزی نیاز دارد که امید است با صدور این مجوزها شعبه های جدیدی در این استان دایر شود.
وی افزود: هم اکنون میزان پرداختی تسهیلات بانک مسکن استان چهارمحال وبختیاری چهار برابر سپرده گذاری های موجود در این بانک است که پیش بینی می شود با توجه موقعیت و وضعیت بحث مسکن در این استان این میزان پرداختی در استان افزایش پیدا کند.
بت شکن در ادامه از فعال شدن صندوق آباد در کشور خبرداد و گفت: این صندوق سرمایه گذاری از نوع صندوق های با درآمد ثابت بوده و بانک مسکن متعهد است با بکارگیری منابع این صندوق در بازار پول و سرمایه امکان پرداخت بالاترین سود سیستم بانکی (20 درصد) به اضافه دو درصد را فراهم کند که سود مورد انتظار به صورت ماهانه و درپایان هر ماه به حساب سپرده گذاران واریز می شود.
وی اظهار کرد: این سرمایه ها در عملیات های مختلف سرمایه گذاری می شود.
به گزارش ایرنا، در آیین تودیع و معارفه سرپرست شعب بانک مسکن چهارمحال وبختیاری از خدمات سه ساله مسعود رضوانی تقدیر و لطف الله آباد به عنوان مدیرشعب بانک مسکن استان معرفی شد.

222

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات