تبلیغات

ثبت بيش از 20 ميلي‌متر بارش در استان تهران طي سيزده روز گذشته

فارس/ بررسي اطلاعات پنج ايستگاه باران‌سنجي شرکت آب منطقه‌اي تهران نشان مي‌دهد بيش از 20 ميلي‌متر بارندگي طي 13 روز گذشته از آبان ماه در استان تهران ثبت شده است.

مجموع بارش‌هاي ثبت شده استان تهران از ابتداي سال آبي جاري (مهرماه 94) تا چهارشنبه (امروز) به 33 ميلي‌متر رسيده است که اين ميزان در مقايسه با زمان مشابه سال آبي گذشته و دوره بلندمدت 47 ساله به ترتيب 47 و 37 درصد افزايش نشان مي‌دهد.
اين گزارش حاکي است که بارش‌هاي صورت گرفته در حوزه عملکرد شرکت آب منطقه‌اي تهران در 13 روز نخست آبان ماه امسال به 20.3 ميلي‌متر رسيده که اين ميزان نيز در مقايسه با آمار دوره بلند مدت 47 ساله 50 درصد افزايش دارد.
بر اين اساس، بارش هاي ثبت شده در پنج ايستگاه باران‌سنجي مبنا در حوزه عملکرد شرکت آب منطقه اي تهران و از ابتداي سال آبي تاکنون، به ترتيب در ايستگاه‌هاي مطالعات تهران 42.2، رودک جاجرود 57.5، سد لتيان جاجرود 45.5، فيروزکوه 36 و امور آب ورامين 16.8 ميليمتر است.
از سوي ديگر، مجموع حجم آب ذخيره شده در سدهاي زيرپوشش شرکت آب منطقه‌اي تهران از ابتداي سال آبي تاکنون به 552 ميليون مترمکعب رسيده است که در مقايسه با 398 ميليون مترمکعب سال گذشته، 154 ميليون مترمکعب افزايش دارد، اما در مقايسه با حجم مخزن نرمال، همچنان 89 ميليون مترمکعب کمتر است.
حجم آب ذخيره شده در مخزن سدهاي اميرکبير 130، لتيان 53، لار 47، طالقان 188 و ماملو 134 ميليون مترمکعب گزارش شده است.
اين گزارش حاکي است که حجم آب ورودي به سدهاي پنجگانه تامين کننده آب شرب تهران در سال آبي جاري به 71.3 ميليون مترمکعب رسيده که اين ميزان 37 درصد بيشتر از زمان مشابه سال گذشته است.

گفتني است، حجم آب ورودي به مخزن سد لار حدود سه درصد در مقايسه با پارسال کاهش نشان مي دهد.

شرکت آب منطقه اي تهران در پايان تاکيد دارد با توجه به شرايط آب و هوايي کشور، خشکسالي‌هاي چندين ساله و مستمر و تغييرات اقليمي، ترويج و آگاه‌سازي مردم در زمينه مديريت مصرف و اصلاح روش‌هاي آبياري بايد همچنان در دستور کار قرار گيرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات