تبلیغات

پرواز پهباد ساخت دانش آموزان کشورمان

  X  

تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1394.08.14 - 18:30

پرواز پهباد ساخت دانش آموزان کشورمان

ايرنا/ پرواز نخستين پهباد (پرنده هدايت پذير از دور) ساخت دانش آموزان بسيجي عضو پژوهشکده علامه دواني کازرون فارس با موفقيت انجام شد.
پرواز پهباد ساخت دانش آموزان بسيجي کازرون فارس با موفقيت انجام شد
سرپرست تيم پروازي دانش آموزي و مربي ساخت اين پهباد، با اشاره به اين که نخستين بار در کشور است که دانش آموزان اين وسيله را طراحي و ساخته اند، اظهار داشت: سه نفر از دانش آموزان کازروني مقطع دبيرستان و علاقه مند به امور هوا فضا که در پژوهشکده ياد شده عضويت دارند با تحقيق هاي لازم موفق به ساخت اين پهباد شدند .
عادل مومني افزود: وزن اين پهباد سه کيلوگرم و سوخت آن الکل متانول است، تا ارتفاع 300متري از سطح زمين پرواز مي کند و تا دو کيلومتر قدرت مانور در آسمان دارد .
وي ادامه داد: ساخت اين پهباد بيش از 40 روز به طول انجاميد و هزينه ساخت آن را که افزون بر شش ميليون ريال است پژوهشکده علامه دواني کازرون تامين کرده است.
مومني اظهار کرد: اين پهباد در آيين روز 13 آبان روز ملي مبارزه با استکبار جهاني بر فراز استاديوم ورزشي شهر کازرون به پرواز درآمد و با انجام حرکات نمايشي، موجب شگفتي دانش آموزان و مسئولان شرکت کننده در اين آيين شد.
او گفت: دانش آموزاني که اين پهباد را ساخته اند در حال مطالعه براي ساخت پهباد ديگري با بهره گيري از فناوري هاي جديدتر هستند .
اين مربي بيان کرد: با توجه به قابليت ها و استعداد خوبي که در بين دانش آموزان شهرستان کازرون وجود دارد، کلاس هاي آموزشي براي 20 نفر از دانش آموزان مستعد اين شهرستان برگزار شده تا با نحوه ساخت وسايل پيشرفته هوا فضا آشنا شوند و آنان نيز از اين موضوع استقبال کرده اند.
حميدرضا گرامي فرماندار شهرستان کازرون و سرهنگ غلامرضا شرفي فرمانده ناحيه مقاومت بسيج کازرون نيز از اين حرکت علمي دانش قدرداني کردند و اظهار داشتند: مايه اميدواري است که در آينده اين نوجوانان بتوانند دستاوردهاي ارزشمندي در زمينه هاي علمي و نظامي براي کشورمان به ارمغان آورند.
پرنده هدايت پذير از دور با نماد اختصاري ' پهباد' هواپيماهاي بدون سرنشين هستند که براي پرواز در مسير دلخواه مورد استفاده قرار مي گيرند.
يکي از موارد بکارگيري پهبادها که از راه دور کنترل مي شوند، استفاده از اين وسيله پروازي براي برنامه هاي نظامي و شناسايي است.
شهرستان کازرون در فاصله 120 کيلومتري غرب شيراز واقع شده است.

نظر شما

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات