تبلیغات

"مک کين" خواهان افزايش امنيت منافقين در عراق شد

"مک کين" خواهان افزايش امنيت منافقين در عراق شد

تسنيم/ سناتور جان مک‌کين از جان کري،‌ وزير خارجه آمريکا، خواهان ارائه توضيحات درباره حملات اخير به پايگاه منافقين در اردوگاه ليبرتي شده است.

مک‌کين، که رياست کميته نيروهاي مسلح آمريکا را نيز بر عهده دارد، امروز (چهارشنبه) در نامه‌اي به کري نوشت: "در حاليکه مداخلات مضر ايران در عراق افزايش مي‌يابد، وضعيت امنيتي در اطراف اردوگاه ليبرتي به صورت فزاينده‌اي وخيم است. واضح است که بايد براي تضمين امنيت و ايمني ساکنان کمپ ليبرتي اقدامات فوري انجام گيرد."

در حملات راکتي ماه گذشته به کمپ ليبرتي در بغداد تعدادي از منافقين به هلاکت رسيدند. گروه عراقي جيش‌المختار مسئوليت اين حملات را بر عهده گرفت.

مک‌کين از دولت آمريکا خواسته هر نوع اطلاعاتي که درباره اين حمله و ميزان امنيت در کمپ ليبرتي دارند را ارائه کنند. وي همچنين خواهان اين است که بداند آيا دولت درباره اين حملات تحقيق، شامل بررسي اينکه آيا دولت عراق نيز دخيل بود، انجام مي‌دهد يا نه.

سناتور جمهوري‌خواه از کري خواست توضيح دهد آيا با دولت عراق براي افزايش امنيت اين کمپ همکاري مي‌کند يا نه و اينکه دولت آمريکا در آينده چه اقداماتي را انجام خواهد داد و آيا حاضر است به دليل نزديکي کمپ ليبرتي به فرودگاه بغداد از آن حفاظت هوايي به عمل آورد.

وي در ادامه افزود که به دليل مناقشه کنوني نظامي در عراق "معتقدم فعاليت‌هاي کنوني ما بايد بر 2300 ساکن اردوگاه ليبرتي که جانشان در خطر است، متمرکز باشد."

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات