تبلیغات

محمدجواد لاريجاني: نخستين دغدغه جوان شيعه بيداري اسلامي است

محمدجواد لاريجاني: نخستين دغدغه جوان شيعه بيداري اسلامي است

فارس/دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه با اشاره به اينکه دشمن ميزان فهم ما از دين را مورد تهاجم قرار مي‌دهد، گفت: نخستين دغدغه جوان شيعه بيداري اسلامي است و در اين راستا بايد تجربه انقلاب اسلامي را به نسل جوان منتقل کرد.

محمدجواد لاريجاني امشب در سلسله نشست‌هاي بزم انديشه با موضوع «توطئه نفوذ و ابعاد آن» در موسسه خدمات مشاوره و جوانان آستان قدس رضوي اظهار کرد: دين چند پايه از جمله نماز، روزه، حج، زکات و ولايت دارد که ولايت نيز بايد در کنار ساير موضوعات مورد توجه مردم قرار بگيرد به طوري که اگر فردي نماز و روزه خود را بجا مي‌آورد اما نسبت به حکومت کشور و ولايت نظر خاصي ندارد يعني دين وي کامل نيست.

وي با اشاره به اينکه جاي مکتب اهل بيت (ع) پرشدني نيست، تصريح کرد: فهم از دين ساده نيست چراکه مردم بايد دين را درست متوجه شوند و اگر ايران امروز در حوزه پيشرفت و فناوري پيشتاز بوده به علت فهم آن از دين و مکتب اهل بيت (ع) است.

دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه با تاکيد بر اينکه مسئولان ما نبايد به آمريکا اعتماد کنند، خاطرنشان کرد: با وجود اينکه برخي از شبهات، اسلام را تنها در بخش خصوصي زندگي و قديمي عنوان کردند اما اسلام نه تنها زنده است بلکه خصوصي و عمومي ندارد.

لاريجاني با اشاره به اينکه نسل جوان بايد از تجربه ملت ايران در پيروزي انقلاب اسلامي برخوردار شوند، افزود: متاسفانه برخي از غربي‌ها شبهه‌اي را مبني بر خشونت دين اسلام به علت آغاز آن در ميان اعراب عنوان کردند که اين امر به شدت اشتباه است.

وي تاکيد کرد: ما بايد اين تجربه را خوب بشناسيم چراکه توفيقات آن سبب شده که ايران اسلامي براي همه جهان مهم باشد و مساله نفوذ براي آن مطرح شود.

دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه خود را مخالف منطق برد برد دانست و بيان کرد: بايد اين تئوري به رفع تجاوز تغيير کند و اگر امروز ايران اينقدر قدرتمند شده که دشمن به خيال اشتباه خود قصد دارد ساق پاي آن را بشکند، به علت توفيق در تجربه ملت ايران است چرا که دموکراسي‌هاي غربي نيز در طول 500 سال توانستند قدرت را به دست بگيرند اما کشور ما در طول 37 سال به موفقيت‌ها و پيشرفت‌ها در کنار قدرت دست يافته است.

لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود به دانش، شجاعت و هوشمندي بسيار مقام معظم رهبري اشاره کرد و گفت: ايشان در فاجعه منا خلاف وزير مصر در مقابل عربستان خروشيدند چرا که وزير مصر با وجود بيش از 200 جانباخته اين کشور در فاجعه منا به علت اينکه جيب‌هايش از دلار پر شده بود حتي از عربستان براي اين مدل ميزباني تشکر هم کرد.

وي با اشاره به اينکه دشمن نه تنها مخلوق توهم نيست بلکه يک واقعيت است، اظهار کرد: يکي از ويژگي‌هاي مکتب اهل بيت (ع) برخورداري از بصيرت است که در حقيقت تصوير واقع بينانه از وضعيت خود محسوب مي‌شود.

دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه گروه داعش را نمونه بزرگي از تربيت تروريست‌ها در آمريکا دانست و تصريح کرد: دشمن قصد داشت تا محتواي دين را از ما بگيرد تا ظاهر دين براي ايران اسلامي باقي بماند که در اين نقشه به بن‌بست خورد.

وي با اشاره به اينکه مقام معظم رهبري فرمودند که کسي با اصل مذاکره مشکلي ندارد، افزود: اگر مصالح ايران در مذاکره مد نظر قرار بگيرد و رهبري با آن موافق باشند ما حاضريم در جهنم هم با آمريکا مذاکره کنيم و اين در حالي است که مذاکرات کنوني دو پايه است.

دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه، يکي از پايه‌هاي اين مذاکرات را تفسير غلط مسئولان آمريکايي در اين باره دانست و خاطرنشان کرد: آنها تصور مي‌‌کنند که ايران پس از 35 سال ديگر در اثر فشارها تسليم شده است بنابراين با غرور بيان مي‌کنند که موضوع هسته‌اي نخستين بحث مدنظر ما و ايران است و از اين پس قصد داريم بر سر ساير مشکلات نيز مذاکره کنيم.

لاريجاني با تاکيد بر اينکه اين موضوع به شکل اشتباه به آمريکايي‌‌ها تفهيم شده که ناشي از برخي رفتارهاي برخي مسئولان ما در درون کشور است، بيان کرد: اشکال دوم در داخل کشور است چرا که برخي از مسئولان فکر مي‌کنند که براي رفع مشکلات اقتصادي بايد با آمريکا مذاکره شود و نمي‌دانند که اين امر به اين شکل نيست.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات