تبلیغات

طبيب زاده: عده‌اي راه پيشرفت را در همراهي با کدخدا مي‌دانند

طبيب زاده: عده‌اي راه پيشرفت را در همراهي با کدخدا مي‌دانند

مهر/ نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تلاش‌هاي عده‌اي براي برقراري رابطه با آمريکا گفت: متأسفانه برخي راه پيشرفت کشور را در زمينه اقتصادي در همراهي با کدخدا مي‌دانند.

زهره طبيب‌زاده نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تذکرات رهبر معظم انقلاب در زمينه بحث نفوذ غرب در ايران گفت: متأسفانه تمايل به رابطه با آمريکا در عده‌اي از سياست‌مداران به صورت مبنايي و فکري وجود دارد و با تذکرهاي رهبر معظم انقلاب نيز اين بيماري فکري برخي روشنفکران درمان نمي‌شود.

وي ادامه داد: البته گاهي با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري افرادي که اين تفکر را در دولت و مجلس دارند از روي محافظه‌کاري سکوت مي‌کنند و حتي همراهي موقتي نيز نشان مي‌دهد اما در عمل کار خود را دنبال مي‌کنند.

نماينده مردم تهران با اشاره به برخي مشکلات اقتصادي جاري در کشور و عدم توجه به لزوم نگاه درون زا به ظرفيت‌هاي کشور اظهار داشت: ما هم‌اکنون چالش‌هايي داريم که هيچکدام با اقتصاد مقاومتي سازگاري ندارد؛ بالا رفتن نقدينگي، افزايش واردات از کشورهاي اروپايي در دو سال اخير و افزايش معوقات بانکي به دليل اعطاي تسهيلات به رانت خواران از جمله اين مشکلات است.

طبيب زاده عدم توجه به بحث اقتصاد مقاومتي را يکي ديگر از زمينه هاي بحث نفوذ دانست و افزود: دليل عدم توجه به اين شعار اين است که برخي روشنفکران و تکنوکرات‌هايي که دولت را در دست دارند معتقدند که اسلام کارآمدي لازم در عرصه اقتصاد را نداشته و ما بايد متکي به غرب و آمريکا باشيم تا مشکلات اقتصادي خود را حل کنيم.

وي ادامه داد: چنين افرادي با اين تفکر هيچ گاه درصدد مقابله با سمبل‌هاي نفوذ نبوده زيرا قائل به نفوذ غرب و ضررهاي آن نيستند؛ البته در اين ميان تکليف افرادي که سرسپرده رابطه با غرب هستند معلوم است ولي کساني که سرسپردگي نيز ندارند و بر اساس اعتقادات خود طرفدار همراهي با غرب هستند نيز اعتقادي به مقابله با نفوذ فرهنگي و اقتصادي غرب ندارند.

نماينده مردم تهران تذکر رهبري در جلوگيري از ورود کالاهاي آمريکايي را يادآور شد و تصريح کرد: آيا مسئولان بايد منتظر تذکر رهبر معظم انقلاب در اين زمينه باشند؛ متأسفانه برخي در زبان مرگ بر آمريکا مي‌گويند ولي در عمل کالاهاي آمريکايي را وارد کشور مي‌کنند.

طبيب‌زاده افزود: اين سياست مداران اصلا قائل به نفوذ غرب نيستند و در جهت عکس راه بالندگي اقتصاد ايران را ورود و نفوذ غرب به بازار اقتصادي کشور مي‌دانند.

وي بازداشت تعدادي از فعالان رسانه‌اي را توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يکي از نشانه‌هاي نفوذ رسانه‌اي و فرهنگي دانست و ادامه داد: البته پديده نفوذ غرب در روزنامه‌هاي زنجيره‌اي موضوع جديدي نبوده و از دهه 70 و در دوران دوم خرداد آغاز شده است.

نماينده مردم تهران با تأکيد بر اينکه متأسفانه تفکر عدم مقابله با نفوذ دشمن در برخي دولتي‌ها نيز مشاهده مي‌شود، خاطرنشان کرد: ممکن است اين افراد آمريکا را در پس ذهن خود دشمن بدانند اما معتقدند که مجبوريم براي رشد و پيشرفت اقتصادي کشور با کدخدا همراهي کنيم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات