تبلیغات

کوچک‌زاده: سخنان امام معيار ادامه استکبارستيزي انقلاب است

کوچک‌زاده: سخنان امام معيار ادامه استکبارستيزي انقلاب است

فارس/ نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: سخنان امام را بايد معيار ادامه مسير مقابله با استکبار دانست.

مهدي کوچک‌زاده شامگاه چهارشنبه در همايش مرگ بر آمريکا در دانشکده علوم پزشکي شيراز و با حضور دانشجويان اظهار داشت: پيشنهاد مي‌کنم که بحث استکبارستيزي را بر اساس چهار مرجع که همگي قبول دارند مورد بررسي و واکاوي قرار دهيم.

وي افزود: نخست اين‌که عقل در اين مورد چه مي‌گويد و ديگر آن‌که قرآن در اين مورد چه نظري دارد؟ اينکه قانون اساسي را نيز تحليل کنيم که آيا براي ما وظيفه‌اي در اين مورد تعيين کرده است يا خير؟

اين نماينده مجلس افزود: يکي ديگر از مواردي که به‌خوبي مي‌تواند راهنماي ما در اين مسير باشد سخنان امام خميني (ره) است که تمام احزاب و جناح‌هاي کشور براي مقبوليت يافتن در بين مردم خود را پيرو ايشان مي‌دانند و حتي شخصي که يکي از افراد باعث در فتنه 88 بود نيز خود را نخست‌وزير امام مي‌دانست و يا ديگري مي‌گفت چه احکامي از امام دارد.

کوچک‌زاده گفت: با اين تحليل‌ها و به‌‌ويژه سخنان امام مي‌توانيم تشخيص دهيم که دوران استکبارستيزي ايران به پايان رسيده است و يا استکبارستيزي بايد ادامه پيدا کند.

وي افزود: امام خميني در پاسخ به پيام تسليت شهادت ده‌ها هم‌وطن در جريان سقوط هواپيماي مسافربري توسط آمريکا توسط منتظري اظهار مي‌دارند که مردم شريف ايران بايد توجه کنند که امروز، روز مبارزه و جنگيدن با شياطيني است که حقوق حقه تمام پابرهنگان جهان را صرف عيش و نوش و تهيه سلاح‌هايي مي‌کنند تا براي هميشه حاکم دنياي گرسنگان باشند.

کوچک‌زاده گفت: به فرمايش ايشان جنگ امروز ما، جنگ با عراق و اسرائيل؛ جنگ با عربستان و شيوخ خليج‌فارس و با مصر و اردن و مراکش نيست؛ با ابرقدرت‌هاي شرق و غرب نيست؛ جنگ مکتب ما عليه تمام ظلم و جور و تمام نابرابري‌هاي دنياي سرمايه‌داري و کمونيسم و پابرهنگي عليه خوش‌گذراني‌هاي مرفهين و حاکمان بي‌درد کشورهاي اسلامي است.

اين نماينده مجلس بر اين سخن امام تأکيد کرد که اين جنگ سلاح نمي‌شناسد، محصور در مرزوبوم نيست، خانه و کاشانه و شکست و تلخي کمبود و فقر و گرسنگي نمي‌داند، جنگ اعتقاد، ارزش‌هاي اعتقادي انقلابي عليه دنياي کثيف زور و پول و ... است.

وي ادامه داد: ديدگاه‌هاي روشن امام مي‌تواند و بايد چراغ راه ما در ادامه مسير انقلاب اسلامي باشد.

در ادامه اين نشست، کوچک‌زاده به چند سؤال دانشجويان پاسخ داد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات