تبلیغات

دعوت «شينزو آبه» از روحاني براي سفر به ژاپن

ايرنا/ «شينزو آبه» ضمن دعوت از آقاي روحاني براي بازديد از ژاپن، بر گسترش روابط تجاري دو کشور به ويژه پس از اجرايي شدن برجام تاکيد کرد.

نخست وزير ژاپن در ديدار امروز «علي اکبر صالحي» معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان انرژي اتمي کشورمان با وي در توکيو، از توافق «بر جام» استقبال و بر اجرايي شدن آن تاکيد کرد.

به گزارش ايرنا، ديدار صالحي با «شينزو آبه» پيش از ظهر امروز - پنجشنبه - (به وقت محلي) در توکيو صورت گرفت.
رئيس سازمان انرژي اتمي کشورمان در اين ديدار ضمن قدرداني از حمايت هاي ژاپن در طول مذاکرات هسته اي، به روند همکاري ايران با آژانس انرژي اتمي بر اساس نقشه راه و اجرايي شدن بر جام تاکيد کرد.
وي اظهار داشت: تا 24 آذرماه (15 دسامبر) آژانس بين المللي انرژي اتمي، ارزيابي خود را از برنامه صلح آميز هسته اي ايران اعلام مي کند و پيش بيني ما اين است که در اوايل دي ماه (اواخر دسامبر) روز اجراي برجام فرا مي رسد.
صالحي با يادآوري زمينه هاي توسعه روابط ايران و ژاپن، بيانيه مشترک وزراي امور خارجه ايران و ژاپن را مورد توجه قرار داد و با اشاره به طرح ايجاد مرکز ايمني هسته اي در برجام، از مساعدت طرف ژاپني در ايجاد اين مرکز استقبال کرد.
وي با تجديد دعوت از سوي دکتر روحاني رئيس جمهوري کشورمان از نخست وزير ژاپن براي سفر به تهران، خواستار ايجاد زمينه لازم براي توسعه روابط تجاري، اقتصادي با تمرکز بر بازاريابي و توليد مشترک بين ايران و ژاپن شد.
نخست وزير ژاپن با ابراز خوشحالي از سفر صالحي به ژاپن، به شرايط متشنج امنيتي منطقه خاورميانه با حضور جريان مخرب داعش اشاره و بر لزوم تقويت همکاري ايران و ژاپن و توسعه آن در جهت مقابله با اين تهديدات تاکيد کرد.
«آبه» نيز متقابلا ضمن دعوت از آقاي روحاني براي بازديد از ژاپن، بر گسترش روابط تجاري دو کشور به ويژه پس از اجرايي شدن برجام تاکيد کرد.
علي اکبر صالحي رييس آژانس انرژي اتمي ايران روز يکشنبه دهم آبان ماه جاري به منظور ديدار و گفت وگو با مقام هاي عاليرتبه ژاپني و شرکت در اجلاس «پاگوآش» وارد توکيو شد.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات