تبلیغات

جب بوش: براي تقابل با ايران بايد به اسرائيل سلاح‌هاي پيشرفته دهيم

جب بوش: براي تقابل با ايران بايد به اسرائيل سلاح‌هاي پيشرفته دهيم

فارس/ نامزد جمهوري‌خواه انتخابات رياست‌جمهوري ۲۰۱۶ آمريکا و برادر رئيس‌جمهور اسبق آمريکا در تازه‌ترين اظهارات خود تأکيد کرد براي تقابل با ايران بايد به اسرائيل سلاح‌هاي پيشرفته دهيم.

«جب بوش» نامزد جمهوري‌خواه انتخابات رياست‌جمهوري ۲۰۱۶ آمريکا در مصاحبه با شبکه «فاکس‌نيوز» بر لزوم بازگرداندن تحريم‌ها عليه ايران تأکيد کرد و گفت: «ما بايد تحريم‌ها (عليه ايران) را مجدداً بازگردانيم و با همپيمانان خود براي ايجاد يک تقابل جدي با ايران مجدداً وارد تعامل شويم».

وي که همچون بسياري ديگر از جمهوري خواهان مواضع تندي در قبال ايران اتخاذ کرده است، ادامه داد: «ما بايد به وضوح با جاه‌طلبي‌هاي ايران در منطقه مقابله کنيم. ما بايد تحريم‌ها را مجدداً بازگردانيم تا آنچه را که لازم است انجام دهيم و بتوانيم اطمينان حاصل کنيم که ايران از اروپا، کشورهاي ديگر و شرکت‌هاي ديگر که به دنبال کسب سود هستند، سرمايه دريافت به دست نياورد».

بوش درباره ايران اينگونه ادامه داد: «آنها (ايران) بايد انتخاب کنند که مي‌خواهند در وسيع‌ترين اقتصاد، با بالاترين احترام به حاکميت قانون وارد تجارت و کار شوند يا اينکه قصد دارند براي اقتصاد ايران که تحت کنترل سپاه پاسداران است و هيچ حاکميت قانون ندارد، تجارت کنند؟ فکر مي‌کنم ما بايد با همپيمانان خود براي ايجاد يک تقابل جدي با ايران مجدداً وارد تعامل شويم».

اين نامزد جمهوري‌خواه در دفاع از رژيم صهيونيستي و انتقاد به لغو تحريم‌هاي ايران اينگونه گفت: «طنز تمامي اين مسائل اينجاست که بزرگترين همپيمان اسرائيل (آمريکا)، به ايجاد بزرگترين تهديد براي موجوديت اين کشور (اسرائيل) کمک کرده است. ما بايد اطمينان حاصل کنيم که همچنان از اسرائيل حمايت مي‌کنيم».

وي تأکيد کرد:‌«اگر تسليحات ضروري پيشرفته در اختيار اسرائيل قرار دهيم، تأثير بازدارندگي به وجود مي آيد و در آن هنگام ايران متوجه مي‌شود که ما در خصوص تقابل با جاه‌طلبي‌هاي هسته‌اي و غيرهسته‌اي اين کشور در سراسر جهان جدي هستيم».

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات