تبلیغات

وزير دفاع: قادريم تهديدات را با واکنش قاطعانه دفع کنيم

وزير دفاع: قادريم تهديدات را با واکنش قاطعانه دفع کنيم

فارس/ وزير دفاع گفت: نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران قادر باشند متناسب سطح و نوع تهديد با واکنش سريع نسبت به مهار و دفع آن قاطعانه اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره کل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، سردار حسين دهقان وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران در جمع روساي نمايندگي‌هاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور طي سخناني با تشريح تحولات و شرايط منطقه‌اي و جهاني، از بصيرت، هوشمندي، دشمن شناسي و مقاومت به عنوان رمز پيروزي در عرصه‌هاي سياسي، دفاعي و امنيتي ياد کرد و گفت: اقتدار دفاعي همراه با ديپلماسي فعال دفاعي و ايفاي نقش هم تکميلي با سياست خارجي، ارتقاء بخش ضريب امنيتي و افزايش دهنده قدرت بازدارندگي جمهوري اسلامي ايران است.

دهقان تصريح کرد: بايد با تبديل شرايط فعلي، ظرفيت ها، قابليت ها و توانمندي هاي داخلي را با رويکرد مديريت جهادي و اقتصاد مقاومتي براي نيل به تعالي و پيشرفت کشور، فعال و با تعامل گسترده در جامعه بين الملل زمينه را براي تحقق امنيت پايدار در منطقه و جهان عاري از خشونت فراهم کرد.

وزير دفاع خاطرنشان کرد: تدابير حکيمانه مقام معظم رهبري در کنار سياست ها و اقدامات همه جانبه دولت در عرصه داخلي و خارجي، موجب شده امروز جمهوري اسلامي ايران ضمن دستيابي به جايگاه شايسته خود در ترتيبات امنيتي منطقه، بتواند قدرتي را خلق کند که نظام سلطه قادر به تحقق اهداف توسعه طلبانه و تجاوزگرانه‌اش نباشد.

دهقان در بخش ديگري از سخنان خود با تشريح اقدامات و فعاليت‌هاي وزارت دفاع طي دو سال گذشته در عرصه‌هاي مختلف به ويژه توليد قدرت نظامي و افزايش توان دفاعي کشور گفت: اين روند موجب شده است نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران قادر باشند متناسب سطح و نوع تهديد با واکنش سريع نسبت به مهار و دفع آن قاطعانه اقدام کنند.

وزير دفاع با بيان اينکه توسعه و تعميق همکاري دفاعي با کشورهاي منطقه به ويژه همسايگان ازاولويت هاي اصلي ديپلماسي دفاعي کشورمان به شمار مي‌رود، بر نقش مهم و سازنده روساي نمايندگي هاي جمهوري اسامي ايران در خارج از کشور تاکيد و از همکاري و تعامل نزديک وزارت امور خارجه در پيشبرد اين روند تشکر و قدرداني کرد.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات