تبلیغات

لاريجاني: ابعاد حادثه منا بسيار سنگين بود

خانه ملت/ رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه ابعاد حادثه منا بسيار سنگين، استثنائي و وسيع بوده است، گفت: در اين حادثه سوء تدبير دولت سعودي بسيار واضح و مبرهن است.

دکتر علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي که به شهر مقدس قم سفر کرده است صبح امروز پنج شنبه (14 آبان‌ماه) با حضور در بيت مرحوم حاج حسن فهيمي از جان باختگان حادثه منا، با خانواده آن مرحوم ديدار و اين فاجعه بزرگ را به آن‌ها تسليت گفته و براي آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.

دکتر لاريجاني در اين ديدار با اشاره به سوء تدبير آل سعود در مديريت مناسک حج امسال گفت: سعودي‌ها در اين رابطه بسيار بد عمل کردند، البته مرحوم فهيمي مانند ديگر جان باختگان اين حادثه به سعادت رسيدند چون در لباس احرام جان باختند.

رئيس مجلس ابعاد حادثه منا را استثنائي، سنگين و وسيع دانست و افزود: متاسفانه سعودي ها از اين ظلم ها بسيا انجام دادند به طوري که براساس آمارها در حمله اين کشور به يمن بيش از 7 هزار شهيد و 17 هزار نفر مجروح شدند.

دکتر لاريجاني افزود: از طرف ديگر يکي از اشکالات و سوء تدبير دولت آل سعود مخفي کردن اطلاعات و ابعاد حادثه منا بود، از اين رو اگر در همان ساعات اوليه از ديگر کشورها درخواست کمک مي‌کردند ابعاد کنوني اين فاجعه رخ نمي‌داد.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات