تبلیغات

کيهان: مقابله با نفوذ پيشکش! هشدار رهبري را درست فهميده‌ايد؟

کيهان: مقابله با نفوذ پيشکش! هشدار رهبري را درست فهميده‌ايد؟

کيهان/ رئيس‌جمهور گفت کلام رهبري درباره نفوذ را بايد درست فهميد و استفاده جناحي از آن نکرد.

آقاي روحاني در جلسه دولت با بيان اين که رهنمودها و نکاتي که رهبر معظم انقلاب مطرح مي‌کنند با هدف استحکام قدرت ملي و براي اين است که ملت ايران در برابر نفوذ بيگانگان صف واحدي بوده و در برابر توطئه‌ها هوشيار و بيدار باشند، خاطر نشان کرد: نبايد خداي ناکرده برخي بخواهند از اين کلمات و واژگان سوءاستفاده کنند و اين طور نباشد که از اين پس با هر کس که مخالف هستيم، بخواهيم او را به نحوي متهم کرده و گروهي را به حاشيه برانيم.
روحاني افزود: بايد به طور واقعي و جدي با هرگونه نفوذ بيگانگان مبارزه کنيم و نبايد عده‌اي با کلمه «نفوذ» بازي کنند. وي با بيان اين که رهبري معظم انقلاب متعلق به تمامي ملت ايران است و به گروه و نهادي خاص تعلق ندارد، گفت: همه ملت ايران در مسير انقلاب، استقلال و ايستادگي کشور در برابر بيگانگان متحد هستند و اميدوارم همه جناح‌ها و نهادها به اين نکات توجه داشته و واقعا تلاش کنيم اگر رهبري انقلاب کلامي را عنوان مي‌کنند به درستي آن را بفهميم و پياده کنيم و اجازه ندهيم افرادي از اين کلمات در راستاي منافع شخصي، گروهي و جناحي خود سوء استفاده کنند.
درباره اين سخنان شايان ذکر است که رهبر معظم انقلاب از 2 سال پيش به طور مکرر درباره يک جريان سياسي و رسانه‌اي که «مشغول بزک کردن آمريکاست» به طور مکرر هشدار داده‌اند و طي 4 ماه اخير نيز طي 7-8 سخنراني درباره تحرکات دشمن براي نفوذ اظهار نگراني کرده‌اند. اولين سوال اين است که دولت و رئيس‌جمهور محترم و وزيران ارشاد، اطلاعات، کشور، خارجه و علوم- و مجموعه‌هاي اقتصادي- درباره «خط نفوذ» و «خط بزک شيطان بزرگ» و «اصرار بر ادامه مذاکرات» چه تدابيري اتخاذ کرده‌اند تا به رهبر معظم انقلاب لبيک گفته باشند؟!
جا دارد آقاي روحاني اين تعابير رهبر انقلاب را در جلسات دولت مرور کنند و سپس توضيح دهند که براي رفع تک تک اين هشدارها چه تدابيري انديشيده‌اند يا کدام مجموعه‌هاي دولتي عملا به خط نفوذ و بزک شيطان بزرگ ياري رسانده‌اند.
- «يک نکته‌اي را من در ذهنم هست که جزو نگراني‌ها و دغدغه‌هاي بنده است و آن اين است که ما توجه کنيم به هدفهايي که دشمنان صريح جمهوري اسلامي در ذهن خودشان دارند مي‌پرورانند و کارهايي که مي‌خواهند انجام بدهند، مسلم است که دشمني‌هاي دشمنان جمهوري اسلامي از اول انقلاب تا حالا کاسته نشده؛ همان کارهايي که از روز اول انقلاب مي‌کردند، امروز هم مي‌کنند؛ منتها خب کارها تطور پيدا کرده، شيوه‌هاي کاري آنها تحول پيدا کرده؛ پيشرفت پيدا کرده؛ يک وقت يک جور دشمني مي‌کردند، ضربه مي‌زدند، حالا با ابزار ديگري، با وسيله ديگري؛ اين را نبايد از نظر دور داشت. اين را مطلقا همه مسئولين مختلف- فقط مخصوص وزارت خارجه و آقاي دکتر ظريف نيست؛ دستگاه‌هاي مختلف، دستگاه‌هاي اقتصادي، دستگاه‌هاي فرهنگي- توجه داشته باشند که ما در داخل نقشه طراحي شده دشمن قرار نگيريم و بازي نکنيم؛ که فلان تصميمي که ما مي‌گيريم، چه در زمينه سياست، چه در زمينه اقتصاد، چه در زمينه تجارت، چه در زمينه فرهنگ، کمک بکند به آن بسته تعيين شده دشمن... به نظر من کاري که علي‌العجاله بايد کرد اين است که در اتخاذ مواضع انقلابي، بايد صراحت داشت؛ يعني رودربايستي نکنيم، مواضع انقلابي را، مباني امام بزرگوار را صريح بيان کنيم، خجالت نکشيم، رودربايستي نکنيم، ترس نداشته باشيم... هوشيار باشيم؛ من چند روز قبل از اين، در صحبت گفتم که اينها درصدد نفوذند، درصدد رخنه کردنند؛ اين رخنه از جاهاي مختلفي ممکن است باشد؛ مواظب باشيد. يک وقت آدم خبر مي‌شود که فرض بفرماييد فلان سازمان آمده يک بخشي از مجموعه فرهنگي ما را- مثلا فرض کنيد مهدکودک‌ها را- به يک شکل خاصي دارد هدايت مي‌کند؛ اين را آدم مي‌فهمد، بعد که نزديک مي‌شود مي‌بيند کار خطرناکي و کار بزرگي است[اما] آدم توجه نداشته؛ اينها رخنه است؛ در زمينه‌هاي گوناگون؛ در زمينه هاي اقتصادي، در رفت‌و‌آمدها، در همه دستگاه‌ها؛ يکي اين مسئله صراحت است.» (ديدار هيئت دولت، 4 شهريور 94)
«بعضي‌ها اصرار دارند شيطان بزرگ را با اين خصوصيات- که از ابليس‌ بدتر است- بزک کنند و به شکل فرشته وانمود کنند. چرا؟ دين به کنار، انقلابيگري به کنار؛ وفاداري به مصالح کشور چه مي‌شود؟ عقل چه مي‌شود؟ کدام عقلي و کدام وجداني اجازه مي‌دهد که انسان قدرتي مثل قدرت آمريکا را به‌عنوان دوست، به عنوان مورد اعتماد، به عنوان فرشته نجات انتخاب بکند؟... ملت بزرگ ايران اين شيطان بزرگ را از کشور بيرون کرد؛ نبايد بگذاريم دوباره برگردد؛ نبايد بگذاريم از در رفت، از پنجره برگردد؛ نبايد اجازه بدهيم نفوذ پيدا کند؛ دشمني اينها تمام نمي‌شود... مذاکره بهانه است، مذاکره رسيدن براي نفوذ و تحميل خواست‌هاست... ما در عرصه‌هاي ديگر با آمريکا مذاکره نمي‌کنيم» (ديدار اقشار مختلف مردم، 18 شهريور)
- «نفوذ سياسي و فرهنگي از نفوذ اقتصادي و امنيتي مهم‌تر است. دشمن سعي مي‌کند در زمينه فرهنگي، باورهاي جامعه را دگرگون کند؛ و آن باورهايي را که توانسته اين جامعه را سرپا نگه دارد جابه‌جا کند، خدشه در آنها وارد کند، اختلال و رخنه در آنها به وجود بياورد. خرجها مي‌کنند؛ ميلياردها خرج مي‌کنند براي اين مقصود؛ اين رخنه و نفوذ فرهنگي است. نفوذ سياسي هم اين است که در مراکز تصميم‌گيري، و اگر نشد تصميم‌سازي، نفوذ بکنند. وقتي دستگاه‌هاي سياسي و دستگاه‌هاي مديريتي يک کشور تحت تاثير دشمنان مستکبر قرار گرفت، آن وقت همه تصميم‌گيري‌ها در اين کشور بر طبق خواست و ميل و اراده مستکبرين انجام خواهد گرفت... هدف اين است که در مراکز تصميم‌گيري نفوذ کنند، اگر نتوانستند در مراکز تصميم‌سازي زيرا جاهايي هست که تصميم‌سازي مي‌کند. اينها کارهايي است که دشمن انجام مي‌دهد.» (ديدار فرماندهان سپاه، 25 شهريور)
-«مذاکره آمريکا با جمهوري اسلامي ايران، يعني نفوذ؛ تعريفي که آنها براي مذاکره کردند اين است و آنها مي‌خواهند راه را براي تحميل باز کنند... در همين مذاکرات مربوط به مسائل انرژي هسته‌اي، هر جا فرصت پيدا کردند و ميدان به آنها داده شد- که البته طرف‌هاي ايراني بحمدالله حواسشان جمع بود اما يک جاهايي بالاخره آنها فرصت‌هايي پيدا کردند- يک نفوذي کردند، يک حرکت مضر براي منافع ملي انجام دادند؛ آنچه ممنوع است اين است. مذاکره با آمريکا ممنوع است به خاطر ضررهاي بي‌شماري که دارد و منفعتي که اصلا ندارد.» (ديدار فرماندهان نيروي دريايي سپاه، 15 مهر)

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات