تبلیغات

انتقاد آيت الله هاشمي رفسنجاني از تغيير اساسنامه دانشگاه آزاد در دولت احمدي نژاد

انتقاد آيت الله هاشمي رفسنجاني از تغيير اساسنامه دانشگاه آزاد در دولت احمدي نژاد

ايسنا/ رئيس هيات موسس و هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي يادگار ارزشمند امام (ره) است.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، آيت الله هاشمي رفسنجاني صبح امروز در همايش هم انديشي و همسويي (نظارت و ارزيابي بي درنگ و هوشمند براي ارتقا کيفيت دانشگاه و پيشتاز در توليد علم و انديشه ) که از سوي دبيرخانه هيات موسس دانشگاه آزاد اسلامي و با حضور رئيس، معاونين ، مديران و روساي هيات هاي عالي نظارت مناطق، جمعي از اعضاي هيات امنا و هيات موسس و همچنين جمعي از مسئولان، مديران و روساي سازمانها و نهادهاي مرتبط با دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد، اين دانشگاه را شجره طيبه، يادگار ارزشمند امام (ره) و يکي از مهمترن دستاوردهاي انقلاب اسلامي خواند و گفت: در شرايطي دانشگاه آزاد اسلامي به کمک جامعه آمده بود که در سراسر کشور فقط 150 هزار دانشجو بود و الان 10 ميليون فارغ التحصيل داريم که نيمي از آن از دانشگاه آزاد اسلامي است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با تشريح وظايف هر يک از بخش‌هاي مديريتي دانشگاه گفت: در تمام اين سال‌ها، علي رغم مزاحمت‌ها و کارشکني‌ها، موفقيت‌هايي در دانشگاه داشتيم که 242 نماينده مجلس در آخرين بيانيه آن را تاييد کردند.

آيت الله هاشمي رفسنجاني با يادآوري اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامي که با حضور حقوقدانان برجسته در سال 61 تدوين شد، گفت: در دولت قبل با قانون‌شکني اساسنامه را در شوراي عالي انقلاب فرهنگي تغيير داده بودند، در حالي که با صراحت عنوان شده بود که هر تغيير اساسنامه بايد به تاييد هيات موسس باشد.

وي با اشاره به استقبال چند کشور اروپايي، آفريقايي و آسيايي براي ايجاد چند شعبه در خارج از کشور گفت: در سفرم به آفريقا، روساي هر کشوري تقاضاي تاسيس دانشگاه داشتند و ما در جزيره زنگبار، زميني هم گرفتيم و قرار بود استادان زبان سواحلي را تربيت کنيم که متاسفانه بعدها پيگيري نشد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام کمک به تحصيل فرزندان خانواده‌هاي کم بضاعت را يکي از دستاوردهاي اين دانشگاه آزاد اسلامي دانست و با اشاره به بدهي‌هاي نهادهاي امدادي، گفت: با سواد شدن بچه‌هاي خانواده‌هاي متوسط و فقير باعث تقويت و توسعه سواد به عنوان زيربناترين کار در کشور مي شود.

آيت الله هاشمي رفسنجاني با يادآوري اقدامات جاسبي، گفت: امروزه در هر شهري که مي‌رويم، يکي از بهترين ساختمان هاي آن شهر متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي است و مطمئناً مردم هيچ شهري نمي‌گذارند، دانشگاه آنان تعطيل شود.

وي در ادامه همکاري و همدلي مسئولين دانشگاه را ضرورتي براي توسعه کمي و کيفي دانست و با تقدير از اقدامات دکتر ميرزاده به عنوان مسئول اجرايي و دکتر نوريان به عنوان مسئول نظارت، گفت: هدف همه ما در مجموعه دانشگاه آزاد کمک به ارتقاي تحصيلي و تقويت پژوهش و تحقيق است و بايد به همه کمک کنيم تا عقب ماندگي‌هاي دو سال فترت جبران شود.

رئيس هيات موسس و هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي افزود: اگرچه اين مجموعه به خاطر دورانديشي‌هاي امام (ره) و کمک هاي سران قوا آغاز به کار کرد، اما هميشه به اقيانوس بيکران مردم متکي است.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات