تبلیغات

دادستان کل کشور خبر داد رسيدگي به پرونده‌ عرفان‌هاي کاذب

دادستان کل کشور خبر داد: رسيدگي به پرونده‌ عرفان‌هاي کاذب

فارس/ دادستان کل کشور گفت: يکي از وظايف دادگاه ويژه روحانيت رسيدگي به پرونده‌هاي مرتبط با عرفان‌هاي کاذب و فرقه‌هاي انحرافي است تا از نشر شبهات و ايجاد تشکيک در عقايد مردم جلوگيري شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم‌رئيسي عصر امروز در ديدار کارکنان دادستاني ويژه روحانيت و شوراهاي ارشاد و صلح و سازش کشور با آيت‌الله مکارم شيرازي گفت: شوراي ارشاد و صلح و سازش تاسيسي بود که در سال‌هاي اخير انجام گرفت تا وظيفه صيانت از حوزه و روحانيت را انجام دهد.

وي افزود: با توجه به اينکه اثرگذارترين نهاد بر زندگي مردم حوزه و روحانيت است بايد تشکيلاتي وجود داشته باشد تا اين مرکز را از آسيب‌هاي مختلف دروني و بيروني حفظ کند.

دادستان کل کشور با اشاره به هدف تاسيس شوراي ارشاد و صلح و سازش خاطرنشان کرد: هدف اصلي تاسيس اين شورا رسيدگي به آن دسته از شکاياتي است که امکان حل و فصلشان با جلب رضايت شاکي وجود دارد و خدا را شاکريم که ايجاد اين شورا مورد تاييد علما قرار گرفته است.

وي ادامه داد: يکي از وظايف دادگاه ويژه روحانيت رسيدگي به پرونده‌هاي مرتبط با عرفان‌هاي کاذب و فرقه‌هاي انحرافي است تا از نشر شبهات و ايجاد تشکيک در عقايد مردم جلوگيري شود.

رئيسي تصريح کرد: دادگاه ويژه روحانيت در شهرها و مناطق اهل سنت نيز فعال است تا مسائل مربوط به آن دسته از روحانيون نيز رسيدگي شود.

دادستان کل کشور خطاب به آيت‌الله مکارم شيرازي اظهار کرد: ما از شما متشکريم که به مسائل کشور نگاه کاملا کلان و جامع داريد چون اين نگاه مي‌تواند بسياري از گره‌ها را باز کند به همين دليل ما معتقديم که در نظام مبتني بر فقه هيچ بن بست و گره کوري وجود ندارد.

وي بيان کرد: اميدواريم اين نهاد مقدس که به تعبير مقام معظم رهبري برکات بسيار زيادي دارد بتواند وظيفه خود يعني دفاع و صيانت از حوزه علميه را به خوبي انجام دهد و موجبات رضايت صاحب اصلي حوزه يعني امام زمان(عج) را فراهم کند.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات