تبلیغات

وزير سابق ارشاد: ملت ايران کينه‌هاي بزرگي از آمريکا بر ‌دل دارند

وزير سابق ارشاد: ملت ايران کينه‌هاي بزرگي از آمريکا بر ‌دل دارند

فارس/ وزير سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: اگر ما جنايات آمريکا را ناديده بگيريم و فقط سه اتفاقي که در 13 آبان سال 43 رخ داد را مد نظر قرار دهيم باعث مي‌شود که کينه بزرگي از اين کشور بر دل داشته باشيم.

سيد محمد حسيني شب گذشته در مراسم بزرگداشت 13 آبان ماه در مسجد آقا علي اشرف اروميه ‌اظهار داشت: با وجود اينکه آمريکا در نقاط مختلف جهان جنايات بسياري انجام داده‌ اما با توجه به تبليغات صورت گرفته فکر مي‌کنيم مردم اين کشور از شرايط بهتري برخوردارند در صورتي که اين موضوع صحت ندارد.

وي افزود: يادآوري اين نکته که مردم سياه‌پوست آمريکا جزو شهروندان درجه دوم محسوب شده و آنان از حقوق مسلم خويش برخوردار نيستند مصداق اين موضوع است که آنان حقوق شهروندي را در کشور خودشان به درستي لحاظ نمي‌کنند.

وزير سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: پليس آمريکا هر 28 ساعت يک نفر را به قتل مي‌رساند و اين موضوع در واقع به معناي داشتن روحيه فرعوني در حاکمان اين کشور است در حالي که اينگونه افراد مدعي هستند که مي‌خواهند براي بشريت نسخه بپيچند.

اين مسئول خاطرنشان کرد: حتي اگر ما جنايات آمريکا را ناديده بگيريم و فقط سه اتفاقي که در 13 آبان سال 43 رخ داد را مد نظر قرار دهيم باعث مي‌شود که کينه بزرگي از اين کشور بر دل داشته باشيم.

حسيني با بيان اينکه کاپيتولاسيون ريشه در استعمار دارد، اضافه کرد: در سال 1343 در زمان حکومت دولت علم قانون کاپيتولاسيون تصويب شد و امام خميني(ره) فرياد برآورد که اين موضوع قابل قبول نيست و اين اعتراض امام (ره) سبب تبعيد ايشان شد.

وي با اشاره به اينکه عامل تبعيد امام خميني(ره) در سال 43، مبارزه با آمريکا بود، تصريح کرد: آمريکا در جريان به رگبار بسته شدن دانش‌آموزان در سال 57 حامي اصلي حمله‌کنندگان به دانش‌آموزان بود.

وزير سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي اذعان کرد: در جريان تسخير لانه جاسوسي که کارد به استخوان دانشجويان رسيده بود امام خميني(ره) فرصتي به ملي مذهبي‌ها دادند که کار کنند اما شريف امامي بلافاصله پس از تسخير لانه جاسوسي استعفا کرد زيرا مدارکي عليه وي وجود داشت که به هيچ وجه به نفع وي نبود.

اين مسئول با بيان اينکه در مسئله برجام تلاش‌هاي بسياري صورت گرفته است، گفت: اما برجام داراي نقاط ضعيفي است لذا در اين راستا افرادي که مدعي تمکين از رهبر فرزانه انقلاب اسلامي هستند بايد به گفته‌هاي خود عمل کنند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات