تبلیغات

صدور روادید عراق برای زائران اربعین در ۱۱ شهر ایران

ساعت24-وزارت امور خارجه عراق اعلام کرد یازده دفتر موقت در شهرهای مختلف ایران برای تسهیل در صدور روادید متقاضیان ایجاد خواهد شد.

به گزارش از پایگاه خبری شبکه العالم، وزارت امور خارجه عراق، روز چهارشنبه با تاکید بر افزایش نیافتن هزینه صدور ویزای زائران خارجی مراسم اربعین حسینی، اعلام کرد که یازده دفتر موقت در شهرهای مختلف ایران برای تسهیل درصدور ویزای متقاضیان ایجاد خواهد شد.

این وزارتخانه افزود: افزون بر بکارگیری ۴ کنسولگری برای آگاهی از شمار زائران وصدور روادید؛مسئولیت ایجاد ۱۱ دفتر موقت در شهرهای مختلف ایران را بر عهده خواهد گرفت.

دفتر وزیر امور خارجه عراق در بیانیه ای یادآور شد: ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق ، ریاست نشست کمیته مشترک وزارت امور خارجه و وزارت کشور را برای صدور ویزای زائران خارجی مراسم اربعین برعهده داشت.

در این جلسه مقررات دو وزارتخانه برای ایجاد شرایط تسهیل صدور ویزا در سفارتخانه های عراق در کشورهای مختلف جهان بررسی و جهت اجرایی شدن آن تبادل نظر شد.

مقام های عراقی تاکید کردند هزینه صدور روادید بازدید از عراق به مناسبت اربعین حسینی افزایش نخواهد داشت.

وزارت خارجه عراق علاوه بر استفاده از امکانات ۴ کنسولگری مستقر در ایران، مسئولیت ایجاد ۱۱ دفتر موقت در شهرهای مختلف ایران را برای آگاهی از شمار زائران و ایجاد تسهیلات جهت صدور ویزا برعهده گرفت.

این کمیته بر ضرورت تمرکز تلاشها وهماهنگی با ایران برای کاهش زمان اجرای توافق نامه های ویژه زیارت با نزدیک شدن به زمان اربعین حسینی تاکید کرد.

همه ساله همزمان با اربعین سرور و سالار شهیدان میلیون‌ها نفر ازشهرهای مختلف عراق و سایر کشورهای جهان و بخصوص ایران عازم کربلا می شوند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات