تبلیغات

وقتي ظريف در وين وزير خارجه عربستان را سنگ روي يخ و همه را بهت زده کرد

وقتي ظريف در وين وزير خارجه عربستان را سنگ روي يخ و همه را بهت زده کرد

تيک/ پايگاه بلومبرگ به نقل از مقامات غربي و شخص وزير امور خارجه ايران نوشته است که محمد جواد ظريف در جريان نشست وين گفته است که اتباع سعودي عامل حادثه يازده سپتامبر بوده اند.

به گزارش فارس، پايگاه بلومبرگ روز چهارشنبه نوشت که در جريان نشست وين با موضوع سوريه، «بحث پرتنشي» بين وزراي خارجه ايران و عربستان سعودي درگرفته است.

اين پايگاه به نقل از دو مقام غربي نوشته است که جدال لفظي جواد ظريف و عادل الجبير به حدي بود که امکان داشت که اين نشست در همان ابتدا متوقف شود.

به گفته اين دو مقام، در اين نشست 9 ساعته، ظريف اتباع عربستان سعودي را به دست داشتن در حملات يازده سپتامبر 2001 به برج هاي تجارت جهاني در نيويورک متهم کرده است.

بلومبرگ نوشته است: «اين اظهارات موجب بهت حاضران از جمله جان کري وزير خارجه آمريکا شد و پس از آن اتاق را سکوت فراگرفت.»

خبرنگار بلومبرگ نوشته است که ظريف در گفت وگو با وي صحت اين گزارش را تأييد کرده، اما گفته است که منظور او اين نبوده که رياض عامل حادثه بوده، بلکه تنها قصد داشته اشاره کند که اتباع سعودي در اين عمليات نقش داشتند.

نشست وين که روز جمعه برگزار شد، با صدور بيانيه اي 9 بندي پايان يافت. در اين بيانيه اذعان شده است که اختلاف نظر بين طرف ها همچنان باقي است.

پيش از اين هم منابع ايراني از جمله سيد عباس عراقچي معاون وزير امور خارجه ايران از بروز تنش ميان ظريف و جبير در وين خبر داده بود.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات